Wpis z mikrobloga

@franek13:

Możesz mi nie wierzyć XD

Nie no nie o to chodzi żeby brać coś na wiarę właśnie.

nie daleko siebie księdza egzorcystę, który odpowie na Twoje pytania.

Przecież ich jest kilkunastu w kraju i jak sam mówisz, nie każdego wpuszczają.

ale jeżeli podważasz procedurę, która jest prawdziwa.

Procedura może istnieć, jak efektywność i zapewnienie o niezależności ?

Coś z mojego podwórka. na giełdzie jest procedura że przychodzi niezależny mosiek i
@skejna:

Przecież ich jest kilkunastu w kraju i jak sam mówisz, nie każdego wpuszczają.


tak, ale na przykład będąc w podstawówce ponad 10 lat temu uczył mnie religii ksiądz egzorcysta. Dowiedziałem się o tym po paru latach, a typ był mega pozytywnym człowiekiem.

Myślę, że jak ktoś chce, to da radę porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej.

Procedura może istnieć, jak efektywność i zapewnienie o niezależności ?


Tego nie wiem, tak
wszyscy w tym wątku napisali na zasadzie "nie znam się to się wypowiem" i "tak mi się wydaje", a serio ten temat jest dość głęboki.

Tego nie wiem, tak jak mówię, nie interesuje się tematem a swoją małą wiedzę zdobyłem przypadkiem.


@franek13: Sam zasłaniasz się niewiedzą, więc o co chodzi ?
podniecają sie bo są przerażajace. Przykład przypadku z nowego filmu Obecność 2, z tego co wiem to historia jest autentyczna bądź "autentyczna" i nagrania są dostępne.


@franek13: Tak, tylko głos sam w sobie może być przerażający. A w dzisiejszych czasach, gdy mamy tyle efektów specjalnych, a nawet gości, którzy potrafią tylko gębą i mikrofonem wytworzyć najdziwniejsze dźwięki ludzie ciągle rozumują "mistyczną logiką":
Łojeju tak to głośno wrzeszczało, że chyba sam szatan
@skejna: to było apropo tego jednego zdania. Moja wiedza praktycznie opiera się tylko i wyłącznie na tym, że wiem mniej więcej jaka jest procedura.

@wrrior: wreszcie jakiś merytoryczny post. Możesz mieć rację, ten gość z Watykanu to jakiś żart i już o nim słyszałem. Gdyby to było tak powszechne jak on twierdzi, to wiedza zwykłych ludzi na ten temat byłaby o wiele większa. Jeżeli chodzi o dokumentacje, to coś tam
Co ateiści myślą o opętaniach i udokumentowanych egzorcyzmach? Latające krzesła i zmieniające się głosy u ludzi da się jakoś logicznie wytłumaczyć?


@Crowlek: nic wielkiego - uważamy to za fałsz. Zresztą co to znaczy udokumentowane? Czyjeś zeznanie czy film - i co jest kryterium określającym prawdziwość opętania? Bo chyba nie konwulsje, gruby głos, gadanie w innych językach - to wszystko idzie wyćwiczyć i przygotować.
Ktoś wyżej napisał interesującą rzecz, że skoro to dzieje się na całym świecie to czemu na filmach "demony" boją się krzyża. To w afryce czemu boją się totemu? Etc. Też na pewno mamy zakrzywiony obraz tego wszystkiego przez przejaskrawione horrory.


@franek13: To ja napisałem, że poza naszym kręgiem kulturowym demony nie boją się krzyża. Jeden gościu stwierdził, że tylko chrześcijanie mają licencję na zabijanie demonów krzyżem ale to nonsens, bo skuteczność
@Crowlek: Rzecz jasna jak zwykle jest tu miliard wykopowych ekspertów, którzy wiedzą wszystko na każdy temat (tylko dlaczego żaden jeszcze nie wykorzystał tej wiedzy żeby np. zarobić kasę, tylko wzdychają do mitycznego programisty 15k:)
Moje zdanie jest takie, że wszechświat który znamy to jakaś mikrocząstka czegoś gigantycznego, co również jest ziarenkiem piasku na pustyni i my tak naprawdę niewiele o nim wiemy, tak więc nie byłbym taki pewny jak tutaj większość,
tak więc nie byłbym taki pewny jak tutaj większość, że na bank to bujdy.


@looongier: Klasyczny post w stylu "nie znam się ale i tak wam opowiem bajki mojego kolegi". Nawet mi się nie chce komentować po kolei, bo można zdanie po zdaniu rozkładać ale po co... Tylko to, bo mnie szczególnie rozbawiło:

Coś tam na necie o tym można poczytać.


No wiadomo, że przecież nie wypada nie wierzyć w to