Wpis z mikrobloga

Latające krzesła i zmieniające się głosy u ludzi da się jakoś logicznie wytłumaczyć?


@Crowlek: Pomimo tego, że żyjemy w czasach, gdy każdy ma przy sobie kamerę wideo, jakimś CUDEM do dziś nie udało się zarejestrować niebudzącego wątpliwości przypadku latających krzeseł. To jest prawdziwy cud, można powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Crowlek: też oglądałam te taśmy z Annelise Michel i dużo czytałam o sprawie. Po pierwsze dźwięki, które wydawała nie są takie dziwne dla języka niemieckiego, szczególnie gardłowe r, którego w języku polskim nie ma i może brzmieć faktycznie niecodziennie dla Polaków. Inna sprawa to to, że podobno mówiła w językach, których nie znała (typu łacina), ale to też nie prawda, bo uczyła się ich na studiach. Myślę, że to przykład jakiejś
  • Odpowiedz
dopiero gdy psychiatra stwierdzi, że jest ona w stu procentach zdrowa to sięga sie po pomoc księdza


@franek13: Psychiatra oczywiście wybrany i zasugerowany przez księdza? Czy może masz udowodniony przypadek że rodzina najpierw poszła do psychiatry olewając egzorcystów i to randomowy psychiatra wypisał receptę "modlić się aż szatan wyjdzie" ?
  • Odpowiedz
@skejna: @indianskibiegacz:

dopiero gdy psychiatra stwierdzi, że jest ona w stu procentach zdrowa to sięga sie po pomoc księdza


Ksiądz dokonujący egzorcyzmów ma obowiązek skonsultowania się najpierw z lekarzem, w celu wykluczenia choroby psychicznej.

Nie wierzę, że znalazłby się doświadczony psychiatra, który wykluczyłby chorobę psychiczną widząc takie zachowania. Pewnie ci "psychiatrzy", o których mówicie to zaufani znajomi kościoła, ci którzy również są religijni i pomimo studiów medycznych nadal przedkładają gusła
  • Odpowiedz
Tylko chrześcijanie dostali tę moc? To bardzo ciekawe, że JAHWE zostawił większość ludzkości diabłom na pożarcie, bez szansy na ratunek. Zaiste.


@wrrior: To tak nie działa, ale nie chce mi się edukować Cię z fundamentów wiary katolickiej. Jeśli Cię to interesuje, to się dokształć, bo na razie pleciesz bzdury.

@ajuto00: Ależ ja nie zamierzam Ciebie czy kogokolwiek innego przekonywać do tego, że egzorcyzmy są 'prawdziwe'. Nigdy takiego nie widziałem, ani
  • Odpowiedz
@Crowlek: objawy opętania można tłumaczyć wieloma czynnikami. Padaczka skroniowa, schizofrenia katatoniczna, autosugestia, sugestia.

Jestem w stanie się założyć, że silne leki przeciwpadaczkowe czy uspokajające są w stanie ujarzmić każdego demona. Lorazepam bez problemu jest w stanie uspokoić taką osobę i teraz pytanie, co magicznego jest w lorazepamie, że pokonuje istoty spoza tego świata?
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: psychiatrzy, którzy orzekają o opętaniu najczęściej, jak sami mówią "bazują na własnej intuicji, wyczuwają, że to opętanie". Co jest dla mnie trochę komiczne.

Oczywiście egzorcyzm w pewnych przypadkach może zadziałać, bo często stan, określany jako opętanie indukowany jest autosugestią.
  • Odpowiedz
@skejna: nie bądź takim stu procentowym ignorantem. Mowię tylko jak jest teraz, w latach 70 mogło być zupełnie inaczej. Akurat tak się składa, że mam informacje z pierwszej ręki dotyczące tego jak to sie odbywa, gdyż ktos z rodziny miał styczność z takim przypadkiem. 95% komentarzy tutaj to typowe #!$%@? typu "tak mi sie wydaje". No i #!$%@?, sam nie wiem co o tym wszystkim myślec, ale tłumaczenie egzorcyzmów schizofrenią? W
  • Odpowiedz
nie bądź takim stu procentowym ignorantem. Mowię tylko jak jest teraz, w latach 70 mogło być zupełnie inaczej.


@franek13: Poprosiłem o dowody albo przykład, i zostałem nazwany ignorantem. Tak - pytam jak jest teraz. Pokaż mi przypadek gdy niewskazany przez kościół psychiatra (albo kolegium, najlepiej praca naukowa pod którą ktoś się podpisuje i której recenzent nie zmieszał z błotem) wskazuje że to opętanie i daje receptę na księdza.

Akurat tak
  • Odpowiedz
@skejna: źle mnie zrozumiałeś, nie daje RECEPTY na księdza, tylko stwierdza, że osoba jest zdrowa psychicznie. Wypowiedziałem się ze swoimi doświadczeniami, możesz mi nie wierzyć, ale ja nawet nie interesuje się tym tematem a słyszałem o tej procedurze przynajmniej trzy razy. Dowody? Nie interesuje się tematem na tyle, że coś zbierałem. Możesz mi nie wierzyć XD Wypowiedziałem się tu tylko dlatego, że tak się składa, że mam informację o przypadku "blisko"
  • Odpowiedz
psychiatrzy, którzy orzekają o opętaniu najczęściej, jak sami mówią "bazują na własnej intuicji, wyczuwają, że to opętanie". Co jest dla mnie trochę komiczne.


@rainkiller: Jeśli faktycznie tak mówią, to rzeczywiście jest niepoważne. Wyczuwać to sobie może ksiądz, a lekarz powinien zbadać i orzekać na podstawie wyników badań.
  • Odpowiedz