Wpis z mikrobloga

Jakoś lubię oglądać cały ten content motoryzacyjny pochodzący z USA, dzieciaki bawią się w tunerów i ricerów, uwieczniają różne głupoty, które u nas by nie przeszły, ogólnie jakoś wydaje się, że mają lepiej w tym kraju, choć w rzeczywistości niekoniecznie tak musi być.
Był ktoś może na tamtym kontynencie i mógłby streścić jak to wygląda, że młode osoby jeżdżą fajnymi furami, które rzadko są seryjne?

#motoryzacja #usa
s.....p - Jakoś lubię oglądać cały ten content motoryzacyjny pochodzący z USA, dzieci...
  • 29
@shlftp: bogatsze społeczeństwo, młody na 18 może poprosić o e36 zamiast złotego iPada 15+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z drugiej jednak strony przepisy są ostrzejsze, za stwarzanie zagrożenia na drodze pomodzonym autem mogą Ci to auto zabrać. Masę jest filmików jak integry na prasie utylizują za ściganie. U nas za to co najwyżej prawko Ci zabiorą, a tam auto + odsiadka w pierdlu ( ͡° ͜
@Nemezis_: tja, pokazujesz worthersee a wiadomo, że to ekipa zrzeszająca najlepsze fury, czy to w pl czy gdzie indziej. u nas też się bawią na bogato, możesz poszukać fot po necie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sebawo: ja już sam nie wiem co chcę osiągnąć, z jednej strony zbudować bokolota, bo mniejsze ryzyko stracenia prawka, czy zbudować sleepera, który będzie #!$%@?*** ludzi

trudno w tej kwestii pewnie mi coś doradzić
Mieszkam w USA od 2 lat, krotkie podsumowanie:
-jedzenie syf
-miasta ktore fajnie wygladaja na duzym ekranie sa tak brudne, ze spacerujac po nich zbiera Ci sie na wymioty, a miedzy alejkami biegaja polmetrowe szczury
- na przedmiesciach zamiast szczurow biegaja kroliki, ale 90% zabudowy jest pokryta domkami jednorodzinnymi w wyniku czego nie ma gdzie wyjsc ani co robic

Maja lepiej jedynie od strony materialnej (choc wiekszosc amerykanow jest zbyt glupia by
@shlftp: nie można mieć wszystkiego. bokolot to nie so tanie rzeczy, nawet taki gruzeł pokroju e36, nawet w kompakcie. Jak się chcesz nauczyć, to niestety na drodze Ci się nie uda, musisz jeździć na eventy, szukać w okolicy grup.
Potem dobrze byłoby mieć garaż i kumpla do pomocy, bo sporo jest pracy nawet przy tanim gruzie. A to pompa wspomagania jebnie, a to zawias trzeba wymienić, o dodatkach poprawiających latanie jak
@kuraku: no tak, do streeta tak, ale ja bym się w zakręty w RWD nie pisał. No chyba że starty spod świateł do dla Was street, to co innego ( )
fwd sporo fajnych, można podnosić moce, można swapować silniki, ale dalej, są to koszta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kuraku: @sebawo: duże straty ma taki samochód z napędem na cztery łapki niż fwd? Auto cięższe jest na pewno, ale czy coś jeszcze dochodzi? W ostatnim czasie zacząłem za bardzo wierzyć w te całe "fuck fwd, only awd/rwd", bo dla mnie z FWD nie ma zabawy, ani to bokiem nie poleci i do tego podsterowne. Może jak miałbym szybki samochód z FWD to zmieniłbym zdanie.
@shlftp: 200 niuta lepiej pojedzie w fwd niż awd ( ͡° ͜ʖ ͡°) różnica zaczyna się przy większych mocach/momentach.
Może przykład z dupy, ale nowy Civic TypeR to ośka, ale robi przeciąg i po zakrętach jakiś czterołape eSy o zbliżonej mocy raczej mają problem.
jest hype na awd, bo to ładnie startuje, ale przy pewnych mocach (tych niższych) to raczej nie ma znaczenia jaki napęd.
Zawsze znajdzie
@shlftp: @sebawo: jeśli chodzi o stosunek funu do ceny królem jest chyba Clio II Sport obecnie. Da się z tego łatwo i tanio(podobno) zrobić ~200KM, po wywaleniu zbędnego syfu ze środka jest lekkie. I wtedy, jeśli wierzyć relacjom, wiele osób może się srogo zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Clio II Sport


@kuraku: oj, jesteś pewny, że

Da się z tego łatwo i tanio(podobno) zrobić ~200KM


??
To jest NA, tu nie zrobisz programu na 30KM jak w tdi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrobienie wydechu i dolotu też raczej nie da takich przyrostów, a wymiana wałków, zabawy z CR to już tanie rzeczy nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale może jest
@sebawo: o to fajnie, to prawda, że mocniejsze jednostki występujące w civicach vi gen nie są zbytnio wytrzymałe na takie modyfikacje jak kompresor lub turbo? VI i V gen mi się bardzo podobają, fajne, nie takie ciężkie auta, które można stylistycznie ładnie zrobić. Marzeniem byłoby posiadać CRXa II gen...
@shlftp: z softem na 0,5 czy 0,6 bara lata kilka jak nie kilkanaście civiców z B-serią w pl, z tego co kojarzę po forach.
A to Ci robi ze 160 (1.6) jakieś 200KM a z 179 (1.8) jakieś 220. Tu spore znaczenie ma w jakim stanie silnik jest. Ale moment rośnie i to się na prawdę fajnie zbiera, zwłaszcza od tych 5tys rpm ( ͡° ͜ʖ ͡°)