Wpis z mikrobloga

Elo sportowe świry, czy jest ktoś w stanie rzetelnie podważyć to co mówi Mauricz (np. na temat glutenu), przykładowo tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=b4MVIxt9kvw

Jeszcze nigdzie nie znalazłem żadnej konkretnej polemiki, tylko argementy na zasadzie: nie i c--j. Mauricz ma wiedze i efekty jego pracy się bronią (Materla, Chalidow, Jędrzejczyk, Kiełek) dlatego ciekawi mnie gdzie może p-------ć głupoty ;).

Pzdr

#mikrokoksy #dieta #redukcja #gluten #silownia #odzywianie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gsp77k: no ja powiem tak szczerze - podstaw żadnych nie mam, żeby w to wszystko wierzyć, ale zaufałem Barbell Brothers (którzy swoją drogą też z początku nie wierzyli) i naprawdę czuję się dobrze ograniczając gluten (raczej nie wyeliminowałem całkowicie). Z tym, że nie jem produktów typu 'gluten free', czyli walniemy Ci przetworzony syf na tyle, że wyczyszczony z glutenu, tylko raczej takie, które naturalnie go nie zawierają
  • Odpowiedz
@gsp77k: Obczaj gościa o nazwisku Peter Gibson. Typ przeprowadził eksperyment, który pokazał, że gluten to zło. Później go powtórzył, tyle że teraz pilnował, by wyeliminować czynniki zewnętrzne. No i wyszło, że gluten jest cacy. No ale świat podłapał już ch-jowość glutenu. klik

Ogólnie poszukaj sobie stanowisk stowarzyszeń gastroenterologicznych oraz ludzi z celiakią. W google robota liczona w sekundach.

Prekambr - @gsp77k: Obczaj gościa o nazwisku Peter Gibson. Typ przeprowadził eksperym...
  • Odpowiedz
@gsp77k: Na początek, ku wyjaśnieniu: jestem totalnym amatorem, czasem coś poczytam, ot tak, z ciekawości. Skoro zadajesz takie pytania to też nie jesteś tytanem w tej dziedzinie, cumplu. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Możemy się przerzucać badaniami, puki komuś się nie znudzi. By badania były prawilne (z naukowego punktu widzenia) muszą spełniać odpowiednie standardy oraz muszą być wielokrotnie powtórzone, przez różnych ludzi (zespoły), by uniknąć pomyłki, niedopatrzenia,
  • Odpowiedz
Moze to dziwnie zabrzmi, ale od paru lat mam dziwna nietolerancje na ryby, dostaje strasznej alergii. Po 3 mc diety bezglutenowej zjadłem rybę i kompletnie nic mi nie było.
  • Odpowiedz
@gsp77k: Też warto tego kolesia posłuchać, dla kontrastu ma wykształcenie medyczne i w opisie znajdziesz bibliografię. Dodatkowo jeśli zadasz mu pytanie w opisie lub napiszesz maila to odpowie na ewentualne pytanie.
W skrócie: zdrowa osoba nie ma się czego bać w glutenie, dodatkowo mówi dlaczego bezsensowne jest straszenie nim.
Brydzo - @gsp77k: Też warto tego kolesia posłuchać, dla kontrastu ma wykształcenie me...
  • Odpowiedz