Wpis z mikrobloga

Czaicie, brałem dziś ślub(teraz piszę z kibla na weselu). No i jeden z gości - chyba chłopak koleżanki żony - zrobił przed kościołem taką inbę, że o #!$%@?. My powoli podchodzimy pod ołtarz, a z tyłu, z dworu słychać: 'NIE #!$%@?, NIE BĘDĘ BRAŁ UDZIAŁU W TEJ SZOPCE, MÓWIŁEM CI JUŻ, JAK CHCESZ TAM STAĆ Z TŁUMEM LUDZI WIERZĄCYCH W NIEWIDZIALNEGO DZIADKA, KTÓRY SIEDZI NA CHMURCE TO ZAPRASZAM, ALE MNIE W TO NIE MIESZAJ'. Ksiądz zrobił kwaśną minę, po gościach przeszedł szmer komentarzy, usłyszeliśmy jeszcze kilka cytatów z Dawkinsa, ale na szczęście po chwili kolega się uciszył, do środka weszła tylko jego dziewczyna i usiadła skulona na samym końcu. Po mszy złożyli nam życzenia, ale na weselu się nie pojawili. Ciekawe dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zwiazki #religia #ateizm #gimboateizm #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #heheszki
  • 26
  • Odpowiedz
@WhatWasThat: Ja, gdy jestem na ślubie w kościele, jedyną rzeczą jaką robię to wstaję, gdy wszyscy stoją. Nie śpiewam, nie modlę się, po prostu jestem. Wstaję, bo szanuję osoby które w tym kościele są, bo można rzec, że nie jestem "u siebie". Nie klękam, po prostu siedzę, bo nie widzę takiej potrzeby, a i nie wyróżniam się specjalnie. Denerwuje mnie zbieranie na tacę podczas ślubu, oraz komunia, bo uważam, że na
  • Odpowiedz
@DrMiranda: zbieranie na tacę podczas ślubu/pogrzebu/jakiejkolwiek mszy która jest organizowana dodatkowo, specjalnie dlatego że ktoś zamówił (i zapłacił) to rak i robią tak tylko wyjątkowo pazerni księża (czyli jakieś 50% z mojego doświadczenia)

A co nasz do komunii to nie rozumiem. To integralna część każdej mszy.
  • Odpowiedz
@WhatWasThat: byłem ostatnio na ślubie, a jestem niewierzący to po prostu stałem,gdy wszyscy stali, klękałem, gdy klękali i tak dalej, nie śpiewając nie modląc się. Poszanowałem ludzi biorących ślub, inaczej sprawa wyglądała, jak ze szkoła musiałem iść do kościoła, wtedy hałas, śmieszkowanie i tak dalej( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@czaykowski: Patrząc na reakcje w ostatnim wpisie to było jedno wielkie oskarżenie o gimboateizm, brak szacunku i ogólnie co mu szkodzi być na mszy, czyli jakiś efekt zmuszenia przez społeczeństwo w niektórych sytuacjach może istnieć.
  • Odpowiedz
@DrMiranda:
@noekid: często jest tak, że ofiara zebrana podczas tacy na komunię przeznaczana jest na mszę dziękczynną dla nowożeńców. Co nie zmienia faktu, że ksiądz mogły odprawić taką msze w ramach "prezentu"
  • Odpowiedz
@Quavitor: Może faktycznie, nie sama komunia, ale uważam, że ceremonia powinna być krótsza i skupić się na zaślubinach. Przecież wszyscy przychodzą, żeby zobaczyć ślub, a nie straszenie obecnych Jezusem (tak było), albo filozofie na temat kto po ślubie będzie najważniejszy dla małżonków (mąż dla żony, żona dla męża - dzieci na bok). To samo się tyczy pogrzebów, zbieranie na tacę (prawie za każdym razem), puste przemowy (jedyny wyjątek jaki widziałem to
  • Odpowiedz