Wpis z mikrobloga

Ponawiam pytanie:)
Mam problem z zadaniem na przedmiot Systemy Monitorowania i Sterowania. Mam w programie Proficy zadanie związane z analogowymi wejściami i wyjściami.
Oto treść zadania:

Napisać program przeskalowujący temperaturę mierzoną za pomocączujnika z przetwornikiem 4-20 mA, symulowaną
za pomocą zadajnika analogowego.
Na panelu operatora należy wyświetlać aktualny pomiar analogowy WejAnalog (%R00145)
w jednostkach wewnętrznych (0-32000) oraz temperaturę Temperat (%R00146) w °C po przeskalowaniu. Współczynniki A1 (%R00141) i B1 (%R00142) określają charakterystykę pierwszej prostej, a współczynniki A2 (%R00143) i B2 (%R00144) charakterystykę drugiej prostej.
Punkt P. (%R00147) jest punktem przegięcia charakterystyki. Wartości współczynników będą nastawiane za pomocą
panelu operatora. Wszystkie nastawy na panelu operatora są w formacie INT. Charakterystyka czujnika nie musi być
opadająca.
Na panelu można ustawić wartość progową przekroczenia górnego Prog (%R00148).
Przekroczenie powinno być sygnalizowane za pomocą mrugającej czerwonej diody LED na panelu operatora (mruganie diody realizuje program w panelu, wystarczy ustawić M00004=1)._

Jeżeli kto się na tym zna to byłbym wdzięczny za wytłumaczenie jak to trzeba zrobić.
#kiciochpyta #programowanie #elektronika #automatyka #desperacjamotzno
  • 6
@DjStanley: masz dokładnie napisane co trzeba zrobić. A jak, to zależy NA CZYM masz to zrobić. Sposobów jest pierdyliard. Zadanie nie wygląda na skomplikowane nic a nic. Wejście, konwersja, skalowanie, 2 porówniania i wyświetlenie. Opisy rejestrów wyglądają na jakiś PLC. Ladder i jedziesz.
@xerxes931: Przepraszam po prostu desperacja. Muszę się przyznać że miałem konto ale zostałem permabanowany za obrazę administracji. Po prostu mam problem z którym nie umiem sobie poradzić i tyle. Wiem że akurat społeczność tutaj lubi pomagać:)