Wpis z mikrobloga

Moje drogie Mirki i Mirabelki,
powiem szczerze, że jestem nieco zniesmaczony. Wczoraj znalazłem artykuł dot. tego że działacz na rzecz ruchu LGBT w USA oskarża "chrześcijańską prawicę" o zamach w Orlando. Tytuł ustawiłem taki, żeby był zgodny z tym co było w znalezisku.
"Amerykański działacz LGBT oskarża chrześcijańską prawicę o masakrę w Orlando". Opis brzmiał: "Washington Times donosi, że kilku działaczy LGBT oskarża chrześcijan o niedawną masakrę w klubie dla gejów. Przegląd twittera jednego z tych aktywistów daje porażający przegląd poglądów". Co jest też zgodne z prawdą. Wystarczy kilkanaście sekund googlowania:
Artykuł z Washington Times
Twity pana aktywisty nadal wiszą i można go sobie zobaczyć:
Twitter
Jakby ktoś nie zrozumiał: "Chrześcijańska Prawica zaproponowała 200 antygejowskich przepisów przez ostatnie sześć miesięcy, a ludzie winią muzułmanów winią za to muzułmanów. Nie! (tu hasztag klubu w którym doszło do zbrodni)."
Pozostałe twitty można sobie obejrzeć w znalezisku:
Znalezisko
Wszystko wydawało mi się sensowne (znalezisko nawet trafiło na główną). Niestety następujący użytkownicy: @Czernobyl1986 @makaronzjajkiem @artano @se_mallo @Naruto_FUN_PL @alkan @BarekMelka @mistellaire @Tamerlan @kiken @Lipathor @falszywy_prosty_pasek @GilbertEatingGrape @maraciewicz zakopali twierdząc, że to informacja nieprawdziwa. Rozumiem, że według kogoś ta treść jest nieodpowiednia, nie nadaje się bądź nawet uzna to za spam. Rozumiem. Ale moi drodzy dbajmy o standardy - jeśli ktoś zachowuje się jak #!$%@?, to nie brońmy go TYLKO dlatego, że ma poglądy/orientację podobną do naszej. Chcecie podnosić poziom wykopu? Zacznijcie od siebie. Jest mi zwyczajnie za was wstyd. @Moderacja czy tak się godzi?

#4konserwy #neuropa #wykop #gorzkiezale #afera #oswiadczenie #bekazlewactwa
centryfuga - Moje drogie Mirki i Mirabelki,
powiem szczerze, że jestem nieco zniesma...

źródło: comment_zLACO5cPmZ4NgfjlQtfHFsfOSfywpcQe.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@centryfuga: ale masz strasznie nudne życie, że się takimi pierdołami totalnymi zajmujesz. Tak bardzo się przejąłeś tym faktem, że ktoś zakopał tak, a nie inaczej? Co Cię to w ogóle obchodzi? Nie mogłeś przejść nad tym do porządku dziennego? Czy zignorowanie tych faktów umniejszyłoby jakość Twojego życia? jakość życia w Polsce? jakość debaty publicznej?

Daj sobie spokój z takimi kompletnie nic nie znaczącymi pierdołami w życiu.
  • Odpowiedz
@centryfuga: Takie znaleziska to zawsze skupiska #!$%@? i polowania na czarownice w komentarzach, dlatego zwykle je zakopuję. Zmieniłem powód jeżeli tak ci na tym zależy. Poza tym samą wypowiedź można interpretować różnie, wydaje mi się, że ten działacz nie miał na myśli odpowiedzialności chrześcijan za sam zamach (bo to po prostu głupie), a za niegodne traktowanie tych środowisk i taki stan rzeczy, do czego rzeczywiście się przyczyniają (razem z innymi
  • Odpowiedz
@centryfuga: piętnowanie bzdur nie, ale co by nie mówić to konserwatyści i religijni fundamentaliści są odpowiedzialni za dużą część homofobii w społeczeństwie. A jak wiadomo uprzedzenia prowadzą do agresji.
Więc to nie taka bzdura jak się może wydawać, ale sporo bzdur jest w komentarzach do tego znaleziska.
  • Odpowiedz
Co Cię to w ogóle obchodzi? Nie mogłeś przejść nad tym do porządku dziennego?


@maraciewicz: "Ludzie mają swoje cele, ambicje, ideały, za to walczą i umierają" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio - irytuje mnie coś takiego.
  • Odpowiedz
@kiken: Aż zerknąłem na jego profil. Gość regularnie podaje dalej wypowiedzi jakiś pastorów czy polityków z USA. O propsach z krajów islamskich ani słowa. Wydaje mi się jednak, że jeśli użył słowa "to" to raczej nie miał na myśli homofobii jako takiej, tylko konkretne wydarzenie. To jest chyba dość jednoznaczne:
"I spend my life fighting Christian homophobia while being loved & supported by my Muslim family. Fuck your take on
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek: Przerażasz mnie. Wpis był pełny twittów tego aktywisty i temu był poświęcony. W jednym zdaniu pod koniec była wyrażona prywatna opinia autorki, która nijak miała sie do sensu znaleziska.
Będziesz bronił chorego z nienawiści człowieka tylko dlatego bo nosi tęcze i zwalcza "chrześcijańską homofobię"?
  • Odpowiedz
@centryfuga:

jeśli ktoś zachowuje się jak #!$%@?, to nie brońmy go TYLKO dlatego, że ma poglądy/orientację podobną do naszej.


Ładny chochoł. Zakopuję, bo nieprawdą jest, że wini za zamach chrześcijan.
  • Odpowiedz
@Tamerlan: Nie chrześcijan tylko chrześcijańską prawicę.
"Chrześcijańska Prawica zaproponowała 200 antygejowskich przepisów przez ostatnie sześć miesięcy, a ludzie winią muzułmanów winią za to muzułmanów. Nie! (tu hasztag klubu w którym doszło do zbrodni)."
  • Odpowiedz