Wpis z mikrobloga

Gdzie dostać W stalowych burzach/W nawałnicy żelaza Ernsta Jüngera? Jedynie na allegro są tylko jakieś tłumaczenia angielskie, co nie ma zupełnie sensu dla mnie. Nie znam też na tyle niemieckiego żeby czytać w oryginale.
#ksiazka #ksiazki
  • 42
Może sam @Ernst_Juenger będzie wiedział?;)


@rdza: Najłatwiej dostać go w mojej piwnicy na krakowskim Zwierzyńcu albo w warszawskim Śródmieściu (mam też klasery ze znaczkami, małe kotki i klocki Lego). ( ͡º ͜ʖ͡º) Są również takie miejsca zwane bibliotekami; podobno da się znaleźć w nich książki, które można na pewien okres zabierać do domu i coś z nimi robić, ale to niepotwierdzona informacja.

A tak w ogóle
@rdza: To może być buk ze Starego Testamentu. Jeśli uzna, że jesteś jak Izebel i będzie mniej więcej tak: "Wtedy rozkazał: «Wyrzućcie ją!» I wyrzucili ją, a krew jej obryzgała mur i konie, które ją roztratowały"?
@Ernst_Juenger: nie wiem na co liczyłem, ale z pewnością na coś więcej niż "odwiedź biblioteki, stacjonarne i internetowe antykwariaty", bo nie jestem kretynem i wiem, że tak właśnie się szuka książki. Jednak o tę konkretną pozycję jest trochę trudno i zanim wyruszę w ekspedycję poszukiwawczą po Polsce chciałem spytać, czy ktoś nie widział gdzieś na zakurzonej półce w antykwariacie pożądanej przeze mnie książki.
Może moja irytacja byłaby mniejsza gdybyście z koleżanką
Może moja irytacja byłaby mniejsza gdybyście z koleżanką nie urządzali sobie śmieszkowego czatu pod moim postem, bo na niego też nie liczyłem.


@dasvolk:
Nie urządziliśmy sobie śmieszkowego czatu, a poważnie dyskutowaliśmy. Mam rację, @rdza?

Poza tym nie czytaj tej książki. Jünger pałuje się w niej w tym, że przeżył cudowną wojnę, która ukształtowała jego charakter i uczyniła z niego prawdziwego, szlachetnego Niemca. Przeczytaj "Im Westen nichts Neues", a jeśli czytałeś,