Wpis z mikrobloga

@gmitek: Dzień #15 na lowcarbs. Paski ketozowe pokazują średnie do wysokiego stężenie ciał ketonowych w moczu więc ketoza jest. Waga specjalnie nie spada, w od soboty trzyma się na jednym poziomie(w niedziele popołudniu było +1,5kg ale kac itp więc wybaczone) przez wesele zjadłem niewielka ilość węgli coby wytrzymać plus sporosporosporo alkoholu i przez to nabrałem wody. Dużym plusem jest to, że obwód brzucha leci - widoczne jest to na koszuli na czy spodniach. Sporo ćwiczę na drążku ostatnio - praktycznie codziennie podciąganie, zwisy z unoszeniem nóg plus jakieś pompeczki i przysiady. Samopoczucie bardzo dobre, nie miałem od początku diety żadnego napadu głodu, jem małe ilości jedzenia, nie napycham się co jest sporym plusem. Wrzucam sporo tłuszczu, węgle wczoraj praktycznie przyjąłem tylko z mlekiem do kawy i tyle (Poniżej 10g). Poprawiła się znacząco jakość snu - nie budzę się w nocy i rano łatwo się wstaje. Pije też mniej kawy niż wcześniej, na początku diety piłem do 4 dziennie wcześniej nawet do 5 a teraz wypijam jedną rano do śniadania (czarna z imbirem i cynamonem lub z mlekiem) i po pracy jedna niezbyt mocna. Codziennie praktycznie zielona herbata lub herbata pokrzywowa.

#oponaspadanalchf #lowcarb #keto #dieta #mikrokoksy
  • 19
@Ch-jogromPL: Co do pasków to jasne że z przymrużeniem oka, ale jednak wyznacznik jest bo prze pierwsze kilka dni wcale się nie odbarwiał, teraz się robi ciemny całkowicie po chwili. Z białkiem do 100g to zastanawiam się czy mięsnie nie zaczną mi lecieć.
@koniarek: Ch-jogromPL Napisal wszystko dobrze, duza ilosc bialka zaburza redukcje na ketozie, redukcje nie bycie w ketozie. Idea jest taka zeby spalac tluszcz wlasny, nie tylko przyswajany. Najefektowniej jest on spalany w celu uzupelnienia zasobow - np glikogenu, ale jezeli organizm ma pod dostatkiem bialka to w pierwszej kolejnosci przetworzy je (finalnie) na glikogen, jezeli jest malo bialka to nastepuje wykozystywanie tluszczy. To dlatego wszelkie postacie cardio pomagaja palic tluszcz, szczegolnie
@gmitek właśnie wyczytałem, że (gin, rum, wódka, whisky) mają wszystkie 40% alkoholu mają 231 kcal oraz T:0 B:0 W:0
Jest to prawda, że jak już jest okazja do picia to właśnie te alkohole na #keto trzeba wybierać? Jak na weselu rozwiązałeś problem z popitą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Które z w.w alko Twoim zdaniem najlepiej nadaje się do picia bez popity? pzdr
@skenay: Z popitą u mnie jest tak, że popijam głównie wodą z cytryną lub wcale więc nie mam z tym problemu. Bez popijania dla mnie najlepiej nadaje się bimber i też sporo go wypiłem :D Rum średniawo, gin to samo - musi być z tonikiem. Jeszcze whisky on the rocks podchodzi ale nie jestem jej fanem.