Wpis z mikrobloga

ok, ponownie przepraszam za opóźnienie, ale miałem trochę na głowie. standardowo, najpierw podaję rozwiązanie poprzedniego zadania, a za moment wrzucam kolejne. go!

na początku przy wejściu na stronę mówi nam ona "Only Google can access this server!", wiele osób sobie z tym poradziło, dla nie znających tematu: widziałeś kiedyś na jakimś forum/stronie użytkownika a'la "Google", "GoogleBot"? pewnie tak, jest to bot od google(captain obvious), żeby go "udawać", trzeba ogarniać czym są i jakie są nagłówki HTTP, jednym z nich jest "User Agent", który mówi serwerowi strony z jakiej przeglądarki/systemu korzysta wchodzący na stronę, user agentem googla jest Googlebot\2.1 czy jakoś tak, ale dla uproszczenia zrobiłem tak, że w swoim user agencie wystarczy mieć gdzieś napisane "google" i działało.

to była jedna część zadania, co do drugiej, logowanie do panelu admina, wstawiłem podpowiedź ze strzykawką, łatwo wyczaić, że chodzi o jakieś wstrzykiwanie, prosta dedukcja i wiadomo, że chodzi o wstrzykiwanie SQL(sql injection), tam zrobiłem najprostrze jakie się da, zapytanie do bazy wygląda tak:

SELECT * FROM sqli WHERE username='".$POST['username']."' AND password='".$POST['password']."'

żadnego filtrowania, czyli przy kolejnej podpowiedzi, że "loginem jest admin" jednym ze sposobów było w polu login wpisać "admin", a w polu hasło na przykład ' OR '1'='1 i flaga gotowa ;)

za moment wrzucam kolejne

#chupachupssitgame #konkurs #wykopowezabawy
  • 2