Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam. Bardzo proszę o pomoc, wiem że masa to nie jest poważny problem ale to że ludzie komentują "Co Ty ze sobą zrobiłaś, nie poznałem Cię...", "No z ud mogłabyś zrzucić bo masz fałdy" albo chłopak który lubi chude i coraz mniej go pociągam skutecznie zmniejszaj mój nastrój...
No i nie mam od jakiegoś czasu konta więc pytam tutaj, odpowiedzi w pw odpadają.

Pytanie do #dieta #zywienie #gotujzwykopem
Jakieś sugestie? Strony w z przepisami albo pomysłami na każdy dzień?
Kupiłam parowar, w którym będę od dzisiaj przygotowywać posiłki - jeśli tłuszcz to tylko masło 82%, oliwa albo olej kokosowy w niewielkich ilościach (już nie smażę), sól tylko różowa jeśli już w ogóle cokolwiek solę, słodyczy nie jem jednak mam problem z energetykami które kilka lat temu (piłam 2 l dziennie, dziś max 1 puszkę) też podwyższyły moją wagę... Chleb zamieniłam na żytni bo niestety nie mam pomysłu na zamiennik kanapek albo chlebka do zupy czy jajecznicy. Obecnie jem 1200-1500 kcal dziennie od 2 miesięcy ale niewiele to pomaga. Woda zamiast napojów dodana, czasami zrobię lemioniadę z miodem albo sok.

Dlatego dodałam #silownia #cwiczenia #mikrokoksy i tu moje drugie pytanie do tych tagów
Czy znacie jakieś strony z gotowymi planami na siłownię? Trafiłam na coś takiego http://bonavita.pl/silownia-dla-kobiet-szczegolowy-plan-na-poczatek
Czytałam też że dużo kobiet ćwiczy owijając się folią na brzuchu czy udach ale nie wiem czy to bezpieczne i mądre. Na pewno chcę ograniczyć cardio bo chodzę na rower i zapisałam się na jogę, jednak z ćwiczeniami siłowymi miałam do czynienia kiedy byłam o wiele chudsza i nie musiałam dbać o to żeby coś robić regularnie, po prostu chodziłam sobie poćwiczyć. Mój tryb dnia to tak jak wspomniałam 1200-1500 kcal dziennie, praktycznie się nie ruszam oprócz roweru raz na jakiś czas czy wyjścia na zakupy (wtedy robię kilkanaście km po galerii:P) ale pracuję siedząc, przy czym do pracy mam 7minut spacerkiem, bliżej niż do sklepu. Na siłownię chcę chodzić 3 razy w tygodniu po 1-2h.
No i czy na siłownię warto inwestować w te napoje izotoniczne czy lepiej wodę/ wodę z cytryną i odrobiną soli? Czy można sobie coś zjeść w trakcie treningu np banana albo wypić kawę? Ręcznik i coś poza tym? Kiedy jest zazwyczaj najmniej ludzi na siłowni? Czy lepiej jednak jak jest dużo i można podpytać o rady? Wypada z kimś dzielić maszynę na zasadzie wymiany czy czekać aż skończy? Bardziej chodzi mi o program ale te pytania chyba też są ważne:)

Bardzo proszę o poważne odpowiedzi, naprawdę chcę się zmienić, dużo o tym czytam ale wiele stron mówi coś innego a większość treningów siłowych jest napisana dla mężczyzn.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania
szkoda, że nie podałaś wagi i wzrostu, na podstawie wagi wylicz sobie kaloryczność na dietę zbilansowaną na początek
co do treningu nie ma żadnego magicznego planu, zwykłe fbw 3x w tygodniu (siady, martwy ciąg i inne wielostawy) + cardio w postaci biegania, roweru, pływania itd

trening siłowy dla kobiet niczym się nie musi różnić od tego dla mężczyzn i nie musisz siedzieć na siłowni 2 godzin, więcej nie zawsze znaczy lepiej
@AnonimoweMirkoWyznania: przejrzyj opis tagu #silownia, nie napisałaś jaka jest Twoja obecna waga więc ciężko coś doradzić odnośnie kalorii ;). Waga mogła Ci się też zatrzymać przez to, że masz za mało tych kalorii. Ja na Twoim miejscu podbiłbym je trochę wyżej na początku, zaczął trening siłowy, wielostawowy, na wolnych ciężarach i obserwował obwody. Wagę traktuj drugorzędnie. Mierz obwody i patrz w lustro i na bieżąco reaguj.
OP: @DestroDevil @Kielek @PrawyKuba A co do siłowni to jako początkująca nie ogarniam co to są wielostawy. Nie ma jakiejś strony na której są wypisane i dokładnie opisane?

163, 62kg mniej więcej. Jadłam tyle ile kazał mi jeść Fitness Pals po wyliczeniu wszystkiego, łącznie z tym że przez pół roku nie ruszałam się wcale. Wcześniej utyłam bo jadłam wyłącznie pizzę i burgery z frytkami, potrafiłam zjeść na luzie całą pizzę i
@AnonimoweMirkoWyznania: Wielostawy to są ćwiczenia w których działa więcej niż jaden staw :P Przykładowo uginanie ramion na modlitewniku to ćwiczenie izolowane bo działa tylko staw łokciowy i angażuje ono tylko biceps. Najpopularniejsze ćwiczenia wielostawowe to: przysiady, martwy ciąg, wyciskanie na ławce, wyciskanie nad głowę, podciąganie, pompki itp. każde z tych ćwiczeń ma w #!$%@? wariacji wiec możesz sobie zróżnicować trening.
Co do przepisów to ogarnij kanał na jutubie "Sylwetka od Kuchni".
@AnonimoweMirkoWyznania: na spalanie tłuszczu najlepsza jest wytrwałość :) tak z własnego doświadczenia. skup się na tym żeby nie stracić swojej motywacji, wręcz wyrobić nawyki a wszystko samo jakoś poleci.
Dietka, co do tego to ja mam dość niekonwencjonalne podejście, nie będę Ci tu psuć głowy ale co do ćwiczeń to jak pisali, kardio i prosty jakiś trening obwodowy, najlepiej na wolnych ciężarach :) pół roku i będziesz dobra sztunia :)
mam problem z energetykami które kilka lat temu (piłam 2 l dziennie, dziś max 1 puszkę)

matko boska

potrafiłam zjeść na luzie całą pizzę i mczestaw powiększony

MATKO BOSKA

+ jakaś jeszcze kanapka

kuuurwa spooock xD

@AnonimoweMirkoWyznania: jak biegasz to nie na pełnej piździe tylko poczytaj sobie o strefach tętna, wyznacz HR max i staraj się biegać w II oknie (50% - 60% max tętna) bo wtedy się pali piotr tłuszcz.
S.....e - > mam problem z energetykami które kilka lat temu (piłam 2 l dziennie, dziś...