Wpis z mikrobloga

@Vontrupka: Keyboard jest banalny do nauki, problem tylko w tym, że jest bardzo specyficzny i nie daje zbyt dużo perspektyw na przyszłość, w przeciwieństwie do innych instrumentów klawiszowych. Keyboard to taka hybryda wszystko w jednym, która nie robi nic dobrze. Instrument ten spotkasz głównie np. na studniówkach, weselach i innych chałturkach, generalnie tam gdzie nie jest wymagana jakość, a trzeba czymś zapełnić lukę przez małą ilość ludzi w zespole.

Gra się
@NeXIcE: Hmm takim moim małym marzeniem jest ogarnięcie i gra na syntezatorze i kieeedyś może pianino. Dlatego myślałem żeby nauczyć się podstaw gry na klawiszach właśnie na jakimś tanim keyboardzie. Czyli jednak nie polecasz kupować tego mając troszkę większe ambicje?
@Vontrupka: Ciężko powiedzieć, nie odradzam w 100%, bo jak wyżej, zawsze można wyłączyć podkłady i grać samym brzmieniem fortepianu, można też podłączyć klawiaturę do komputera i użyć jej do uczenia się np. na Synthesii, włączyć porządne brzmienia fortepianu, albo nawet pobawić się syntezatorami. Tutaj właśnie dochodzimy do tego dylematu, no bo skoro funkcje akompaniamentu i tak nie będą wykorzystywane to można pójść dwoma drogami - poczekać i kupić za 2x tyle
@NeXIcE: hmm wychodzi na to że jednak najlepiej kupić jakiś syntezator i to na nim zacząć uczyć się grać. Ale liczba funkcji takich zabawek mnie przytłacza. Długo grasz na klawiszach? Na czym aktualnie?
@Vontrupka: Uczyłem się grać na fortepianie przez 6 lat zaczynając jakieś 12 lat temu.

Co do syntezatorów, no to nie bardzo. Nie jest to typ instrumentu na którym ktokolwiek by zaczynał naukę, mają małe klawiatury i służą bardziej do zastosowań studyjnych, dłubania godzinami przy brzmieniu żeby potem to nagrać, ewentualnie zabrać na scenę. Wiesz o co chodzi, pracujesz nad utworem, to tutaj nagrasz bas, tutaj jakąś melodię, tam jakieś dzwonki i
@NeXIcE: szczerze mówiąc mam strasznie mało miejsca na takie pianino cyfrowe (strasznie wąski pokój, chyba że coś źle szukałem :)). taki keyboard na statywie pozwoliłby mi grać w miarę spokojnie i wygodnie. Naprawdę miło się czyta kogoś o tak dużej wiedzy na temat klawiszy. Chyba jednak sprezentuję sobie jak Ty to mówisz "samograja" i zacznę coś powoli tworzyć. Może kiedyś w przyszłości jak już będę na swoim to dorobię się tego