Wpis z mikrobloga

Jako że jest już prawie 23, to nikt nie zobaczy moich #gorzkiezale ( ͡ ͜ʖ ͡)

Byłem wczoraj u laryngologa i dowiedziałem się, że mój słuch jest jeszcze bardziej uszkodzony, niż pięć lat temu, więc nie ma szans bym dostał aparaty słuchowe douszne i będę musiał mieć za.
Ogólnie nie jest to wielki problem, ponieważ innych zdanie mam w dupie i to jest moje życie, a nie ich, więc nawet jakby przedszkolaki się śmiały, to to oleję.
Najwięcej chodzi o to, że od jakiegoś roku nie spotykam się z nikim, ponieważ ich nie słyszę, więc normalna rozmowa odpada i jedynie mój przyjaciel jest na tyle ogarnięty, by mówić o wiele głośniej niż zazwyczaj(Zdarzało się, że prosiłem ludzi by mówili głośniej, gdy jestem z nim albo prosiłem o powtórzenie, ale albo śmiali się, albo olewali).
Do tego dochodzi to, że od czasu udarów (Dwóch) stałem się całkowicie niepełnosprawny, ponieważ nie mam szans na pracę fizyczną (A uwielbiam się męczyć), to do tego nadal mam problemy z mową oraz pamięcią, więc czuję się jakby moje życie nie miało sensu i tylko egzystuje, a do tego muszę innych prosić o pomoc (Czego nienawidzę), a przed wypadkiem zawsze radziłem sobie sam.

Jeśli kogoś interesuje, to skala słuchu jest od 0 do 120, więc w lewym uchu straciłem już 100, a w prawym 80, więc czekam aż wreszcie dostanę aparaty, bo już tak dalej nie mogę żyć.
Problemem jest to, że moja orzeczenie kończy się chyba w tym miesiącu, więc jeśli nie uda mi się teraz tego załatwić, to będę miał aparaty dopiero za parę miesięcy, a ja już jestem na skraju wytrzymałości i przy życiu trzyma mnie tylko pisanie oraz nadzieja, że wreszcie uda mi się na nim zarobić, by móc chociaż iść sobie tak bez powodu na kebsa lub ciuchy kupić i czuć się choć trochę niezależnie.

Wiem, że niewielu to obchodzi, bo większość z was nadal ma mnie za ćpuna i debila, który sam sobie jest tego wszystkiego winny (Wiem #!$%@?, że #!$%@?łem, ale mam już dosyć mówienia innym, że się zmieniłem)

#feels #nocnazmiana
hacerking - Jako że jest już prawie 23, to nikt nie zobaczy moich #gorzkiezale (⌐ ͡■ ...

źródło: comment_jVNxnBYGpi97aLyrd4yfdAk5btwgj2qU.jpg

Pobierz

Masz problemy ze słuchem?

  • Tak 18.3% (382)
  • Nie 71.5% (1494)
  • Sprawdzam 10.2% (214)

Oddanych głosów: 2090

  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hacerking: Stary w poprzednie wakacje miałem operację usunięcia nowotworu słuchu na lewym słuch straciłem całkowicie i w momencie jak się o tym dowiedziałem byłem trochę załamany na szczęście byłem w szpitalu i dostawałem fajne leki potem po jakoś dwóch miesiącach zgadałem się z bardzo miłym panem ze szpitala żeby mi szybko ogarnął aparat crossowy dostałem ten aparat pierwszego dnia do testów i tak testowałem go dwa tygodnie potem kupiłem ten
  • Odpowiedz
@hacerking: dźwięki z zewnątrz prawie w ogóle nie przeszkadzają nawet jak się z kimś rozmawia a obok jest hałas to go słyszę na lewe ucho.dałem za niego coś około 3 k cebulionów bo reszta jest refundowana tak to bym musiał dać 5 k tylkoże ja mam go na raty bo tak się dogadałem z tym sprzedającym
  • Odpowiedz
@Darkejas: No to ja nie mam szans, na taki aparat, ponieważ refundacja to tylko 4 tysiące, a nawet jakbym chciał wziąć na raty, to nie miałbym za co spłacić( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@NH35: masz calkowity ubytek tzn nie slyszysz zadnego tonu z audiometri? Jak chcesz to wrzuc wynik. Nie widzialem nigdy ilosciowych badan nad deprywacja, wiec ciezko jest mi podac konkretne wartosci. Jesli masz to ucho gluche fest to nie widze sensu zakladania aparatu. Jesli sa tam resztki sluchowe to wizyta u lekarza audiologa
  • Odpowiedz
Skoro jesteś w takim ciężkim stanie psychicznym idź do psychologa albo psychiatry. Nie trzeba skierowania. Będzie Ci lżej jak zobaczysz, że ktoś Cie rozumie. Poza tym może w Twoim mieście są wolontariusze którzy mogą pomóc Ci załatwić orzeczenie. Z kimś raźniej.
  • Odpowiedz
@siteman: Orzeczenie mi się dopiero kończy, a miałem najniższy stopień, bo chciałem się czuć normalnie (Ale teraz mogę o tym zapomnieć), a wyższy stopień teraz będę miał, bo mam wszystkie badania i brakuje mi tylko psychologa oraz psychiatry, by móc starać się o rentę.

@lazer: Co do brania to głównie leki.

#!$%@? (Tylko kilka razy, bo nie jest zbyt fajna), benzodiazepiny, benza, dxm, kodeina, mak, 2c-p i to
  • Odpowiedz
@hacerking: Jakbyś miał to łatwo zacząć pracę w Uberze, mają nawet specjalny program dla niesłyszących. Sam jeżdżę i wbrew ogólnej opinii kasa nie jest taka zła.
  • Odpowiedz