Wpis z mikrobloga

Jako że jest już prawie 23, to nikt nie zobaczy moich #gorzkiezale ( ͡ ͜ʖ ͡)

Byłem wczoraj u laryngologa i dowiedziałem się, że mój słuch jest jeszcze bardziej uszkodzony, niż pięć lat temu, więc nie ma szans bym dostał aparaty słuchowe douszne i będę musiał mieć za.
Ogólnie nie jest to wielki problem, ponieważ innych zdanie mam w dupie i to jest moje życie, a nie ich, więc nawet jakby przedszkolaki się śmiały, to to oleję.
Najwięcej chodzi o to, że od jakiegoś roku nie spotykam się z nikim, ponieważ ich nie słyszę, więc normalna rozmowa odpada i jedynie mój przyjaciel jest na tyle ogarnięty, by mówić o wiele głośniej niż zazwyczaj(Zdarzało się, że prosiłem ludzi by mówili głośniej, gdy jestem z nim albo prosiłem o powtórzenie, ale albo śmiali się, albo olewali).
Do tego dochodzi to, że od czasu udarów (Dwóch) stałem się całkowicie niepełnosprawny, ponieważ nie mam szans na pracę fizyczną (A uwielbiam się męczyć), to do tego nadal mam problemy z mową oraz pamięcią, więc czuję się jakby moje życie nie miało sensu i tylko egzystuje, a do tego muszę innych prosić o pomoc (Czego nienawidzę), a przed wypadkiem zawsze radziłem sobie sam.

Jeśli kogoś interesuje, to skala słuchu jest od 0 do 120, więc w lewym uchu straciłem już 100, a w prawym 80, więc czekam aż wreszcie dostanę aparaty, bo już tak dalej nie mogę żyć.
Problemem jest to, że moja orzeczenie kończy się chyba w tym miesiącu, więc jeśli nie uda mi się teraz tego załatwić, to będę miał aparaty dopiero za parę miesięcy, a ja już jestem na skraju wytrzymałości i przy życiu trzyma mnie tylko pisanie oraz nadzieja, że wreszcie uda mi się na nim zarobić, by móc chociaż iść sobie tak bez powodu na kebsa lub ciuchy kupić i czuć się choć trochę niezależnie.

Wiem, że niewielu to obchodzi, bo większość z was nadal ma mnie za ćpuna i debila, który sam sobie jest tego wszystkiego winny (Wiem #!$%@?, że #!$%@?łem, ale mam już dosyć mówienia innym, że się zmieniłem)

#feels #nocnazmiana
hacerking - Jako że jest już prawie 23, to nikt nie zobaczy moich #gorzkiezale (⌐ ͡■ ...

źródło: comment_jVNxnBYGpi97aLyrd4yfdAk5btwgj2qU.jpg

Pobierz

Masz problemy ze słuchem?

  • Tak 18.3% (382)
  • Nie 71.5% (1494)
  • Sprawdzam 10.2% (214)

Oddanych głosów: 2090

  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hacerking: Jakie robisz badania na słuch? Przy lekkim niedosłuchu wystarczą prawie niewidoczne douszne? Ustawiam telewizor/filmy głośniej niż reszta, nie rozróżniam często słów w piosenkach albo gdy mówi na raz kilka osób (zlewa mi się to wszystko w jedną sylabową papkę), nie potrafię zrozumieć co ktoś do mnie mówi gdy są inne dźwięki w tle np. gotujące się jedzenie, często proszę o powtórzenie zdania, zazwyczaj siedzę z przodu na zajęciach by
  • Odpowiedz
@Hannahalla mam to samo ;____; zwłaszcza ze słowami w piosenkach. A jak już jest muzyka albo tak jak piszesz np. gotujące jedzenie i ktoś coś mówi to już w ogóle xD
Ale też nie umiem śpiewać ani nic nawet zanucić więc mi aż tak pewnie słoń na ucho nadepnął :<
  • Odpowiedz
@hacerking:
Nie zrozumiałem zupełnie pierwszego zdania. W jaki sposób to, że pogorszył Ci się słuch ma być powodem, żebyś nie dostał aparatu słuchowego? Nie ogarniam. Zapytam jeszcze o jedno, a może podpowiem: próbowałeś tanich chińskich aparatów słuchowych w postaci "walkmana"? To badziewko wygląda dokładnie jak walkman z lat 90-tych, czyli swojego czasu obciachowo, dziś pewnie hipstersko. Ten apart testowała moja świętej pamięci babcia, będąca głucha jak pień. Babcia nosiła załatwiony
  • Odpowiedz
@Helsantonio_Montes: W jaki sposób popracować, bo nie rozumiem? Trochę grałam na keyboardzie, trochę na harmonijce ustnej - lecz wkurzam się bo wiem że fałszuję a nie umiem tego naprawić. No i... jak mam grać jak nie wiem czy mam rozstrojoną harmonijkę i muszę podgiąć listki czy jest wszystko ok? :( "Chcem ale nie umiem."
  • Odpowiedz
@hacerking: 50 decybeli na prawym i 100 na lewym here. znam twój ból... muszę zagadywac do Lasek na fb bo mowa werbalna jest bardzo trudna a chyba wszyscy wiemy że dziewczyny poważne nie lubią zagadywania na fb... moja rodzina po 19 latach nadal nie pamieta że ja niedoslysze. kiedyś była sytuacja ze poprosiłem dziewczynę w klubie o powtórzenie imienia bo niedoslyszalem i mam niedosluch a ona mi nie uwierzyła i
  • Odpowiedz
@MaNiEk1: Takie ze średniej półki do 5 tysięcy, a takie zajebiste jak cholera nawet 10, ale o takim mogę pomarzyć, bo mogę mieć za darmo tylko aparaty do 4 tysięcy na jedno ucho.
@lazer: Już to pisałem dzisiaj, ale napiszę raz jeszcze.
Udarów nie miałem z powodu ćpania, a z tego, że nie brałem leku na krzepliwość.
@Hannahalla: Badania miałem dwa, jedno na dźwięk, na którym
  • Odpowiedz
@Denx: A wiadomo w jakim czasie to następuje? Bo w przeciwieństwie do OPa na jednym uchu ma całkowity ubytek od 15 lat a drugie całkowicie sprawne. Wiem że powinienem nosić aparat ale jak narazie sprawne ucho nie miało przez ten czas żadnych ubytków. (co roku robię sobie audiogram)
  • Odpowiedz
@hacerking: Chyba cie kojarze, to ty pisales kiedys, ze cisniesz wieczna beke z frajerow z wykopu ktorzy pomagaja ludziom i wplacaja im hajs na jakies zbiorki, a nastepnie sam podales numer konta po ckliwym znalezisku o sobie jak to #!$%@? sobie zycie majac wrodzona wade serca i brales przy tym narkotyki i chlales energetyki, a potem z uporem maniaka twierdziles, ze miales wylew przez to, ze nie brales do tego
  • Odpowiedz