Wpis z mikrobloga

Witam
Zastanawiałem się nad wyborem wydziału w PWr, bo na PW raczej się nie dostanę na EiTI. I już praktycznie wybrałem w8, przede wszystkich chciałbym być programistą i w miarę możliwości praktykować (praca w trakcie studiów) ten kierunek wydaje się najlepszy, a tu takie "perspektywy" http://www.perspektywy.pl/RSW2016/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-techniczne/kierunki-it. Sugerować się tym rankingiem ? Jeśli bym się dostał na PW na EITI to jest to na prawdę taka kolosalna różnica co do w8 na PWr? Z góry dzięki za pomoc.
#nauka #studia #pwr #agh #it #informatyka #rekrutacja
  • 14
@avruk: No tak, ale idąc takim tokiem myślenia mógłbym u siebie w Częstochowie na politechnikę iść, a nie o to chodzi. Chcę wybrać możliwie dobry wydział i uczelnię.
@Brombor: ten ranking to jakiś żart, infa na wggios 5. miejsce?WTF?? Przed IEiT? WTF2?? na wggios mają sporo geologii, geofizyki a praktyki to wyjazd nad morze poznawać kamyczki. Lepiej iść na lżejszy wydział/uczelnie i mieć czas na znajomych, pasje, hobby, własny rozwój niż siedzieć po nocach i robić jakieś gówna na zaliczenie. Koniec końców na rozmowie o pracy będą patrzyli na to co umiesz (tym bardziej w IT) niż co skończyłeś.
@Brombor: Pepet wyżej od izetu xDDDDDD. Ten ranking to chyba ktoś dla beki zrobił.
Protip: Na studiach nauczysz się tylko podstaw, jeśli ich jeszcze nie umiesz. Reszta to głównie przestarzała wiedza i zapychacze. W8 i W4 na PWr to dobry wybór, ale umiejętności, które zarabiają pieniądze będziesz się musiał nauczyć sam.
@Brombor: Żaden. Za szybko się to wszystko zmienia na rynku, żeby uczelnie się do tego dostosowywały.
Sam musisz wiedzieć, czego rynek potrzebuje i się tego nauczyć.
Chyba na żadnej uczelni nie nauczysz się np. Ruby, .Net to będzie w jakiejś starej wersji, a o .Net corze to wykładowca pewnie nawet nie słyszał (chyba że jakiś nowy doktorant się trafi).
Chcesz się uczyć "potrzeb rynku"? Musisz się zapisać do koła naukowego albo
@Brombor: ja pragnę tylko zauważyć dwie rzeczy:
a) programowania w większości uczysz się sam
b) uczelnia jest w zasadzie mało ważna
c) ważny jest miejscowy rynek pracy

Biorąc 3 powyższe polecam Warszawę, bo o pracę dla programisty nie jest tu specjalnie trudno. A EITI PW jest na serio nietrudne.
@MichalPypek: @Brombor no właśnie np. na w8 na pwr jest .NET - chociaż na zajęciach podstawy, ale na innych korzystałem z .NET Frameworka 4.6, jest także jest programowaniu w Unity, które też jest nowe, android, windows phone również, ale są też stare i nieużywane nauki takie jak Ocaml. Ogólnie jest spoko, tylko pierwsze semestry są takie, że większość to zapychacze, podstawy - ewentualnie algorytmy jakieś, aczkolwiek bym powiedział, że poziom jest