Wpis z mikrobloga

@paul772: nie wiem czy to tak szybko się stanie. Katowice/Śląsk mają negatywny PR. Byłem kilka razy i za każdym razem zmieniałem zdanie na bardziej pozytywne niż to co mi serwowano przez media/doświadczenia innych itd. Spotykałem ogrom ludzi ze Śląska co wyjechali dalej i w większości negatywnie się wypowiadali o swoim "dawnym?" miejscu. Także sami sobie to ludzie robią.
@rojber_w_laczkach:

Zakończenie

Depopulacja obejmująca cały Śląsk najbardziej dotykająca obszarów (powiatów) peryferyjnych, stanowi poważne zagrożenie dla jego rozwoju ze względu na uruchomienie spirali zależności, w której słabnąca demograficznie jednostka terytorialna słabnie ekonomicznie i przez to staje się mało atrakcyjnym miejscem do życia co przyczynia się do obniżania jej potencjału ludnościowego w wyniku migracji ludzi młodych, aktywnych poza region lub za granicę a tym samym utratę przyrostu naturalnego, który przenoszony jest na inne
@paul772: @MannaR znam w życiu tylko 3 osoby, które wyjechały na Śląsk mieszkać ( 1. Białorusin bo tanie były mieszkania praca zdalna. 2. Dziewczyna co mieszka w Chorzowie, bo Wrocław był za drogi, ale zrobi wszystko aby wrócić do Wro. 3. Taki znajomy ale ten to nie wiem dlaczego, ale średnio sobie radzi). A reszta nikt nie miał w planach nawet wyboru studiów na Śląsku. Dużo wybrało Kraków, Wrocław, a najwięcej
@paul772: „katowice to centrum aglomeracji. Ta Aglomeracja wciąż jest drugą największą w Polsce. Już teraz katowice wychodzą na prostą, więc poziom ludności powinien się ustabilizować w tej dekadzie.”

Powiedział random z neta, kupujcie kawalerki już teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)