Wpis z mikrobloga

Mirki z #radom , uważajcie na policję, jeśli jeździcie rowerami po chodniku.
Ponoć dostali "rozkaz" z góry, że mają na to zwracać uwagę.

Właśnie za to wczoraj zgarnęliśmy z kolegą mandaty po 50zł. Jeszcze się zaczęli pruć, że rower niesprawny, bo opony nie mają bieżnika.
Wkurzyłem się minimalnie no bo co, po ulicy mam jeździć jak nie znam przepisów? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#radom #rower #policja
  • 12
@zirytowana_plaszczka Wymagają od rowerzystów jazdy tylko po ulicy albo ścieżce rowerowej, niestety ale ścieżek wszędzie nie ma. Więc kto ma nauczyć albo uczy przepisów, żeby rowerzyści mogli się po drogach poruszać sprawnie i bezpiecznie, skoro państwo i przepisy tego wymagają ? Dlaczego na prawie każdy inny pojazd trzeba zdawać państwowo egzaminy i wszystko wiedzieć żeby się nimi poruszać. Na rower może wsiąść każdy i potem tylko zbierać mandaty za niewiedze. Sam mam
@Restin No spoko, czyli jeśli ktoś Cię nie przymusi to sam nie nauczysz się przepisów chociażby dla własnego bezpieczeństwa/po to aby nie utrudniać życia innym? Beka. Pewnie gdyby nie było państwowego egzaminu na prawko to też olałbyś naukę większości przepisów bo po co xD
Ponoć dostali "rozkaz" z góry, że mają na to zwracać uwagę.


@KyloW13: I bardzo dobrze, szkoda, że to nie jakaś ogólnopolska akcja, bo z tymi niedzielnymi rowerzystami co jadą chodnikiem i jeszcze dzwonią albo coś tam bełkoczą do ludzi, to jest #!$%@? jakiś dramat.
Przy okazji powinni wyłapywać pieszych chodzących po ścieżkach i tych co nie sprzątają gówien po swoich śmierdzących kundlach