Wpis z mikrobloga

@FDRP: Zastanawialiscie sie kiedys dlaczego szczoteczki elektryczne nigdy nie zastapily szczoteczek manualnych ? Dlaczego nawet w krajach bardzo rozwinietych przewage maja szczoteczki manualne ? Pomimo ze jest to tanie urzadzenie ?

Odpowiedz jest bardzo prosta - uszkadzaja one dziasla i zaden dentysta ktory zna sie dobrze na swoim fachu nie pozwoli wlasnym dzieciom na ich uzywanie. Dynamicznie rozwijajaca sie dziedzina stomatologii jaka jest chirurgia dziasel leczy w duzej mierze tylko przypadki
@puesmanana: dokładnie tak. niedawno leczyłem dziąsła o periodontologa i stanowczo powiedział, żeby nie używać szczoteczki elektrycznej. Dla samych zębów jest ok, natomiast dla dziąseł jest szkodliwa.
Nie wiem jak jest z soniczną bo nigdy nie używałem.
@AgniechaWykopuje: Mam Oral-B Professional Care Oxyjet +3000. Nie wiem jak inne zestawy ale ten działa. Często irygatorem wypłuczę resztki, których nie usunąłem szczoteczką, a nie potrafię skutecznie wyczyścić wszystkich szczelin nitką. Szczególnie dobre jeśli się komuś coś zbiera w kieszeniach pod dziąsłami.
@pilovsky: odkąd używam szczoteczki elektrycznej moje dziąsła praktycznie przestały krwawić. Nie ma lepszego sposobu na masaż! dla dziąseł niż szczotka elektryczna. Oral-b ma taki system że jak za
@FDRP: ja nie widzę różnicy między elektryczną a manualną, a nawet bym powiedziała że manualną mam lepiej doczyszczone zęby, jak ktoś poprawnie szczotkuje zęby to elektryczna to tylko strata kasy
@AgniechaWykopuje: irygator Water pik najlepszy. z oral b nie dorownuje mu.
a szczoteczka miekka jest polecana tylko przy stanie zapalnym dziasel. w kazdym innym przypadku szczotka z wyboru jest ta ze srednim wlosiem i odpowiedni ruch mycia zebow przez wymiatanie a nie okrezny czy szorujacy. wtedy nie zrobisz.krzywdy dziaslom. polecane tez sa szczoteczki manualne curaprox. maja miekkie wlosie.ale.jest.jegobo wiele wiecej przez co lepiej myja niz tradycyjne miekkie