Wpis z mikrobloga

@crab_nebula: jakby szefowi nie pasowało, to by zabronił, a jak na razie, to chyba Tobie to nie pasuje, przynajmniej tak wynika z wpisu :P tak jak mówiłam, niech se chodzą nawet w majtkach, a ja idę jeść jakieś dobre śniadanko :P
  • Odpowiedz
@crab_nebula: U mnie w pracy obowiązuje styl casualowy i dress code, który mówi, że facet nie może nosić krótkich spodni, kobieta może założyć spódniczkę albo sukienkę (też odpowiednią). Uargumentowane jest to tym, że odsłonięte kobiece nogi ładnie wyglądają, męskie niekoniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc trochę śmiać mi się chce, jak niektórzy w komentarzach się burzą, że jak tak możesz sądzić, faceci też mają prawo zakładać
  • Odpowiedz
A w kontakcie z klientem szacunek powinno się zyskiwać innymi argumentami niż aparycja.


@aloszkaniechbedzie: Jednak wygląd też jest ważny, świadczy to o profesjonaliźmie (dbałość o każdy szczegół) i tak też wyraża się szacunek do klienta. Szczególnie na początku to jest istotne, bo później wiadomo, zyskuje się przez fachowość, zaangażowanie itd. Dobrze napisałaś, że i tak i tak można to zrobić bez smaku i wyczucia :) ale i w drugą stronę-
  • Odpowiedz
@cacy_cyc: Skoro jest dress code i się do niego nie zachował, to normalne, że kazali mu się przebrać. Nie zmienia to faktu, że są firmy, gdzie takie zakazy nie obowiązują, więc faceci chodzą sobie ubrani jak chcą. Pieniacze się oburzyli, bo OP stwierdziła, że to "obciach", a nie że nie zgodne z zasadami panującymi w pracy. A obciachem nie jest, może jedynie być wbrew dress code, o czym OP w
  • Odpowiedz
Nie wiem po co to przerzucanie się argumentami. Oczywistą sprawą jest, że jedni mogą iść w krótkich spodniach do pracy, a inni muszą trzymać się określonego dress code'u, wszystko zależy od charakteru wykonywanej pracy.
  • Odpowiedz