Wpis z mikrobloga

@qwelukasz: zendFramework - ja #!$%@?, przyrost formy nad treścią, tam prawie nic nie ma, wszystko robisz w konfiguracji, w 3 miejscach musisz ustawic routing - zrobic routing, zarejestrowac kontroler, ustawic kontroler jako ze moze byc wykonywalny, ORM #!$%@? w dupę wsadzić od nich. Zend jest fajny, jak nie będziesz z niego korzystać xD
Service locator - nie wiem jak teraz jest, ale za moich czasów - zend 2 nie było pluginów
@qwelukasz: rozszerzalność, zajebista modułowość (laravel korzysta często i gęsto z symfonowych modułów), stabilność (nie przyjdzie nikt i nie powie "od dziś to nie działa", nie przyjdzie nikt i nie powie "to z 2.3 na 2.4 przestanie działać" - w larvie się dość często zdarzało), ogromna społeczność - zawsze Ci ktoś pomoże, no i czystość kodu i ogólnie architektura całego frameworka jest wg mnie bardzo przemyślana, ale to już jakie kto tam
@zenon1002: swoje trzeba odbębnić i praktyki nabyć ;) Najgorsze początki, ale jak już ogarniesz wzorce projektowe standardy i nauczysz się projektować systemy, zgodnie z standardami, to będzie praca dla ciebie przyjemnością ;) Wtedy może ktoś da cały projekt dla ciebie do realizacji, gdzie sam wybierasz co chcesz używać :>
@qwelukasz:

1. Społeczność (gugle, stackoverflow, irc – szybko znaleźć można odpowiedź)
2. Dokumentacja
3. Stabilność (jasna polityka kompatybilności wstecznej)
4. Oparcie się o paradygmat Request/Response
5. DIC
6. Niezależne komponenty
7. W miarę sensowny kod (lepszy i gorszy, ale przeważnie lepszy)
@qwelukasz: dla mnie nie ma żadnych zalet, stawiam phalcona nad symfony, w symfony jedyne dobre co masz to duża społeczność no i komponenty i w zasadzie tyle, a tak to masa #!$%@? się z konfiguracją, słaba dokumentacja, narzucanie rozwiązań, no i ta po prostu #!$%@? fatalna wydajność, w phalconie mam to samo robione kilka-kilkanaście razy szybciej

to z 2.3 na 2.4 przestanie działać


@DanioPL: w symfony to też się zdarza
@qwelukasz: nie mozesz dzielic frameworki na lepsze i gorsze - sa obszary, ktore w danym frameworku sa zrobione zajebiscie podczas gdy inne ssa. dobierasz framework pod katem projektu - lub nawet komponenty z kilku frameworkow pod Twoj projekt. framework to tylko technologia, z ktorej "korzysta" Twoja aplikacja. im mniej Twoja aplikacja zakorzeniona jest w konkretnym frameworku, tym lepiej :)