Wpis z mikrobloga

Po długiej wewnętrznej walce postanowiłem jednak kupić "skarbonke" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zawsze chciałem mieć A6, nigdy wcześniej nie prowadziłem ani nie siedziałem w środku - po jeździe testowej szybka piłka, muszę ją mieć :D zwłaszcza że trafiła się idealna konfiguracja: model z końca produkcji z najbardziej dopracowaną jednostką CDYA(poprzednie generacje silnika miały kilka problemów) 3.0 tdi 240km quattro+tiptronic bardzo polecam gdyby ktoś się zastanawiał. E60 to gniot dla sebixów.

#pokazauto #chwalesie #audi
Pobierz snowboarder - Po długiej wewnętrznej walce postanowiłem jednak kupić "skarbonke" ( ͡°...
źródło: comment_hgDBrkVCTZ4X0f6BCf7T3n3TwsvA7adL.jpg
  • 58
@xetrov: Dzięki :) troche się trafiło bo przeglądałem aukcje i RSSy jakieś pół roku i wstrzeliłem się szybko po dodaniu ogłoszenia - głównie przekonała mnie oferta dilerska+gwarancja. po wywiadzie lokalnym zdobyłem informacje że samochody serwisowane poza ASO są niezbywalne więc stwierdziłem że raz kozie śmierć :) po przesiadce z golf V jest masakra, auto płynie jak jacht na spokojnym morzu.
@snowboarder: od czego by tu zacząć... Mamy w firmie identyczna a6. Ostatnio była zawieziona do serwisu i okazało się, ze przy przebiegu około 150 tys km do zrobienia było praktyczne całe zawieszenie i inne pierdoły - koszt 10 k zł (i to nie w serwisie audi), przy czym dodać należy ze auto było regularnie serwisowane. Druga sprawa - silnik w tej jednostce jest zbyt mały zeby ciagnac bez uszczerbku tak dużą
@haker_proker: co do C6 to poczytaj jak się "sypała" pierwsza generacja silnika tzn BMK(224km), w następnym ASB(233km) poprawiono to i owo w rozrządzie, napinaczach i wtryskach ale nadal występowały problemy, 3 generacja CDY* dostała przeprojektowany rozrząd itp. Co do C7 to chciałem uniknąć trafienia w egzemplarz z problemami wieku dziecięcego - silnik+więcej elektroniki co mnie trochę odstraszało po przeglądaniu różnych for dyskusyjnych. Dodatkowo wolałem skrzynie tiptronic zamiast s-tronica(pochodna DSG) w c7.
@hassassin: użytkuje samochód w długich trasach na zachodnich autostradach - o zawieszenie jestem spokojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do ceny utrzymania, wtrysków w V6 i ewentualnej roboty rozrządu to jestem świadomy i zupełnie mi nie przeszkadza. Nie po to szukałem dobrego egzemplarza aby teraz robić cebula deal na utrzymaniu.

Silnik zbyt mały? lol, masa ludzi jest zadowolona jak 2.0tdi 140km się sprawdza w tej budzie -