Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 19 lat, mój niebieski 20. Najlepszy kumplem niebieskiego jest mój brat (i właśnie przez niego się poznaliśmy).
Miałam teraz maturę, myślę że poszło mi całkiem dobrze i dostanę się na wymarzone studia - informatykę na FiIS #agh. Mój niebieski składał tam papiery rok temu ale się nie dostał i studiuje teraz mechanikę i budowę maszyn (ale nie idzie mu jakoś świetnie niestety). Kiedy tylko dowiedział się, że składam papiery na informatykę to zaczął mi to odradzać i mówić że to bardzo kiepski pomysł (chociaż sam wcześniej składał tam papiery?). Nie poruszam już z nim tematu studiów bo mam wrażenie, że za każdym razem łapie coraz większy ból dupy. Podobno wygadał się mojemu bratu, że nie chce żebym miała "lepsze" studia niż on i dlatego chce mnie zniechęcić. Czy wszystkie #niebieskiepaski mają takie wielkie ego? A co będzie kiedy np. w przyszłości zacznę zarabiać tyle co on (a nie daj boże więcej)? Przecież to nie ma znaczenia w związku póki się szanujemy i podejmujemy wspólnie różne decyzje. Sama nie wiem mirki #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Magromo
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 43
@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiscie, że nie wszyscy. Normalni ludzie partnera/partnerke wspierają.
Jak chcesz WFiIS to skladaj i się nie przejmuj - jeżeli gość ma takie kompleksuy to nie wiadomo jak długo wytrxyma z ambitna dziewucha. Nie chce Cię urazić, ake młodzi jesteście, nie wiadomo czy na pewno końca życia razem (choć jeśli chłopak tego wart-to oczywiście tego życzę).
Ale nie warto sobie blokowac przyszłości włącznie z powodu jego kompleksów..

Zwlaszcza, że ten wydział
@AnonimoweMirkoWyznania: No i na #!$%@? Ci ta informatyka?
@agaja: jeżeli pójdzie na IT to zamknie sobie przyszłość - chyba, że:
1. Wyemigruje i znajdzie pracę w zawodzie poza Europą(tak poza tym śmierdzącym kontynentem)
2. Dostanie się do korpo i będzie uczestniczyć w #!$%@? wyścigu szczurów oraz obciągać przełożonemu
3. Założy własną firmę.

od paru lat IT to jest kierunek jako jeden z najbardziej obleganych, produkuje pseudo informatyków a rynek IT
@agaja: WFIIS jest teraz Krajowym Naukowym ośrodkiem wiodącym, jako jedyny wydział dostał ocene A+ od MNiSW
http://www.ftj.agh.edu.pl/pl/1.html?news=329 , więc tak to najlepszy wydział na AGH. Co do samej informatyki, bardziej cisną na iet, ale czy lepiej uczą to ciężko ocenić, samogłoski powoli znikają >.<
@AnonimoweMirkoWyznania: Olej go, idziesz na wydział informatyków i fizyków, więc tam jest masa fajnych facetów, więc na pewno znajdziesz kogoś lepszego ! (
@koria: samoglosek to juz kilka lat nie ma ;)
Natomiast naukowy nie oznacza dydaktycznego :> choć js się nie spieram, ja na agh studia skończyłam juz kilka lat temu :)

: Olej go, idziesz na wydział informatyków i fizyków, więc tam jest masa fajnych facetów, więc na pewno znajdziesz kogoś lepszego !


@koria: tu się zgodzę :) na agh duzo fajnych chlopakow zawsze bylo.

@TaoMachine: ja mam kilku kolegów
@agaja: Też się zgadzam, ale jak na studiach chce się coś robić poza nauką (czyt. projekty, badania) to dobrze jest mieć takie możliwości na wydziale. Przy czym iet jest na pewno bardziej wymagający, znam historie o tym jak ludzie przechodzili na iet( i wcześniej na samogłoski) bo chcieli się czegoś więcej nauczyć i wszystko było ok i lepiej na innych wydziałach do momentu pisania prac naukowych ;)
@AnonimoweMirkoWyznania: Gwoli ścisłości, mylisz pojęcia. Gość ma właśnie małe ego, stąd kompleksy i próba zablokowania rozwoju. Młode jesteście, poszukaj se innego. Pójdziesz na infę to sobie możesz poprzebierać, powinnaś znaleźć kogoś ciekawszego.

O przerośniętym ego możnaby mówić, gdyby stwierdził, że "a se rób co chcesz, i tak nigdy mi do pięt nie urośniesz", a w rzeczywistości niekoniecznie:P
@AnonimoweMirkoWyznania: MiBM gorsza od IS? nie powiedzialbym ( ͡° ͜ʖ ͡°) a w szczegolnosci na WFiIS. Pewnie rzeczywiscie ma bol dupy ze masz szanse isc na kierunek na ktory on sie nie dostal, ale z drugiej strony jako kobieta bedziesz miec ciezej na informatycznym rynku pracy (jesli chodzi o kodowanie). Obiektywnie rzecz biorac oczywiscie, no offense.
@AnonimoweMirkoWyznania: Toś sobie faceta wybrała... Zamiast się cieszyć i Cię wspierać w życiowej decyzji to Ci odradza egoistycznie bo kieruje się własnym ego. Weź go rzuć i znajdź kogoś kto Ci pomoże w sukcesie i poda rękę kiedy upadniesz.

Weź przytocz jeszcze jakieś jego akcje które budzą Twoje najmniejsze wątpliwości bo dam sobie rękę uciąć że to jego ego już wyszło kilka razy na wierzch.
@AnonimoweMirkoWyznania chcesz być z kimś kto Cię nie wspiera? kto nie chce Twojego rozwoju? moim zdaniem na tym też polega związek. jeżeli faktycznie się tam dostaniesz, po studiach znajdziesz prace (i zakładając, że nadal jesteście razem) zapewne będzie robił Ci wyrzuty, że zarabiasz tak jak on lub nawet lepiej, więc jest duże prawdopodobieństwo, że ten związek i tak się skończy..
może warto otwarcie porozmawiać o tym z niebieskim?
powodzenia :)
@AnonimoweMirkoWyznania tym że niebieski sobie nie radzi na IMIR na MIBM się nie przejmuj. Niewiele osób jest tam w stanie sobie radzić no prowadzący często dają wszystkim 3.0 bez możliwości lepszej oceny. Ot tak. Sam skończyłem te studia, przez pierwsze dwa lata dramat, w trzecim roku stypendium naukowe, a pracy szukałem 3 dni. A jeśli chodzi o ciebie i twój kierunek studiów, to niebieski ma po prostu ból dupy. Spełniają się jego
Anon: Mialam takiego niebieskiego na studiach. Co semestr mielismy taki #!$%@? do odsiewu ludzi. Na 3 sem - ja 4,5 - najwyzsza ocena (raczej fartem), on 2 - bol dupy. Na 5 ja dostaje sie na zerowke, on 2 z kola, wyrazil poglad, ze "nikt nie chce sie ze mna uczyc" bo chcialam sie dolaczyc do jego grupy na rozwiazywanie zadan na egzamin. Po studiach wieczne namowy, zebym rzucila prace, "bo
idziesz na wydział informatyków i fizyków, więc tam jest masa fajnych facetów


nie nie nie nie nie nie nie nie i jeszcze raz nie xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


@koria: