Wpis z mikrobloga

Mirki, dlatego że moje AMA jest już trochę stare i niepełne, chciałem przygotować nowe FAQ dla emigrantów.

Chce zabrać takie informacje i inne pytania jakie moglibyście mieć i przygotować w skompresowanej formie, co też można wykorzystać do wklejania pod ciągle powtarzającymi się pytaniami pod tagiem #uk

Dlatego:
Co Wy mirki chcecie wiedzieć? Jakie pytania was trapią? Czy może macie pytanie na które znacie odpowiedź i checie się z nią podzielić bym zawarł ją w FAQ?

Obiecuje potem przygotować znalezisko i zawołać osoby, które będą brały udział w przedsięwzięciu.

#emigracja #ama #emigrujzwykopem
  • 34
@sorek: @marnyTrud: Dokładnie tak, przyjazd do UK po ewentualnym Brexicie będzie mocno utrudniony względem na przykład podjęcia zatrudnienia w Niemczech, Holandii czy Skandynawii.
Mocno ciekawy jestem jak się potoczy referendum.
@sorek: tego co bedzie po wyjsciu nie wiadomo, a sondaze pokazuja, ze jest 50/50. jesli zdecyduja sie na regulowanie naplywu z UE (a przeciez o to maja obecnie bol dupy), to obywatele UE beda musieli dostac te same wizy co np commonwealth guardian o mozliwych scenariusz . politycy maja rozne #!$%@? pomysly, a takie granie pod publiczke to latwe glosy... jesli wizy przejda, to wtedy wiekszosc obywateli UE (w tym Polakow)
@TymRazemNieBedeBordo: Nie wiem jak jest u Sorka w regionie, ale tu gdzie ja mieszkam (warwickshire) w mieście obok można dorwać spokojnie pokój z łazienką za 300 funtów. Do tego dochodzi jakieś 40-50 funtów tygodniowo za żarcie, ale oczywiście jak chcesz oszczędzać maksymalnie to można zejść do tych 30. Dodatkowo jakieś ekstra wydatki typu bilet na autobus do pracy czy coś w tym stylu. Minimalnie zarabia sie teraz lekko ponad 1000 bodajże.
@marnyTrud: jesteś tu nawet nie od tygodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) sorek oferuje zakwaterowanie z ludźmi stąd więc nie ma problemu z tym że będzie 10 ludzi , bo każdy ma własny pokoj w mieszkaniu. kolega wyżej obliczył że mu zostaje pół tysiąca funtów, ty wyskakujesz z liczeniem każdego pensa - zakładam że prawda jest pośrodku i można te 300-400 funtów odłożyć.
@TymRazemNieBedeBordo: ceny nieruchomosci, uslug czy rozrywki to nie jest punkt widzenia, niezaleznie jak bardzo bys chcial to pracujac za minimalna bedziesz mial z tym problem. punktem widzenia mozna nazwac to, ze ja bym nie nazwal normalnym zyciem mieszkania w malutkim pokoiku (do ktorego wlasciwie wchodzi tylko lozko), jedzenie smiecowego zarcia z icelanda i ogranicznia rozrywki do wypicia piwa z puszki w domu/plenerze. nie wspominajac o utrzymaniu rodziny/dzieci bo wtedy to juz
@marnyTrud: znajomy szefa pracuje dla rządu pisząc im oprogramowanie m.in. Właśnie do referendum i mówił ze organizacja całego głosowania jest taka, zeby wyszło ze zostają, polecenia odgórne. Także moim zdaniem nikłe są szanse na wyjście a ostatnio wrzucałem sondaz i było 55-45 za zpstaniem wiec nie jest zle. jeslu zarzucisz mi konspiracyjne myślenie o fałszowaniu wyborów to przypominam ostatnia sytuacje z Austria ;)