Wpis z mikrobloga

  • 28
Mirki, dlatego że moje AMA jest już trochę stare i niepełne, chciałem przygotować nowe FAQ dla emigrantów.

Chce zabrać takie informacje i inne pytania jakie moglibyście mieć i przygotować w skompresowanej formie, co też można wykorzystać do wklejania pod ciągle powtarzającymi się pytaniami pod tagiem #uk

Dlatego:
Co Wy mirki chcecie wiedzieć? Jakie pytania was trapią? Czy może macie pytanie na które znacie odpowiedź i checie się z nią podzielić bym zawarł ją w FAQ?

Obiecuje potem przygotować znalezisko i zawołać osoby, które będą brały udział w przedsięwzięciu.

#emigracja #ama #emigrujzwykopem
  • 34
  • Odpowiedz
@sorek: jak cos z chęcią pomogę, mam parę porad jako początkujący do udzielenia które nie były zawarte w Twpim FAQ wiec pod wieczór jak cos moge ci wstępnie napisać na pw co moge dorzucić od siebie.
  • Odpowiedz
@adriano30: spoko, osobiscie bym wolal zeby zostali. ale potem przyszedl reality check bo pogadalem z ludzmi z pracy i wiekszosc jest za wyjsciem. zobaczymy, mam nadzieje ze jednak nie wyjda.
  • Odpowiedz
@sorek: Ogólnie może coś o branży transportowej/logistycznej [bardziej chodzi mi o magazyny itd - praca na najniższym szczeblu jak i tych nieco wyższych jakiś suply itd] w twoich rejonach.

Czy ruch lewostronny jest utrapieniem xD?
  • Odpowiedz
@linoleum: u nas logistyka działa super pręznie, bo dużo miejsca na magazyny no i 3 duże miasta w Okolicy: 700k Leeds, 600k Sheffield i Manchester oraz pełno mniejszych.

@TymRazemNieBedeBordo: £500-600 spokojnie odłożysz miesięcznie pracując na minimalnej. Ale z minimalnej po roku spokojnie można łatwo przeskoczyć na większa kase ;)
  • Odpowiedz
@sorek: może napisz coś o wizytach u lekarza, jakie opłaty, jakieś dodatkowe ubezpieczenia, jaką jakość tych usług.
Może jakieś linki gdzie szukać pracy, gdzie szukać mieszkań i pokoi.
Może też opisać jakieś wskazówki jak się wynajmuje mieszkanie bo dzisiaj czytałem na jakimś blogu że czasem trzeba potwierdzić dokumentami że ma się prace i jest się wyplacalnym.
  • Odpowiedz
@sorek: napisz proszę jak najwięcej o pracy, w jakim okresie najlepiej wyjechać (np. czy przed świętami Bożego narodzenia jest sens)? i o zakwaterowaniu, jakie są opcje, na jak długo trzeba podpisać umowę? np. czy można pojechać samemu na ok. 3 miesiące wynająć mały tani pokój a po tym czasie wynająć tanie mieszkanie sprowadzając różowego?
  • Odpowiedz
@sorek: opłaca się jeszcze emigrować do UK i układać sobie tam życie ?
W statystykach GDP per capita
Ireland 36,800
Germany 34,500
UK 29,900

Czy standard życia nie zaczyna się tam obniżać i lepiej mieć nadzieję na lepsze czasy w Polsce? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
Ciekawe jak Wy liczycie oszczędności w UK. Moje miesięczne wydatki to prawie 1900 £ na trzy osobowe rodzinę . Nie wliczając imprez wakacji ubrań. Wiec jak Wy oszczędzacie tyle kasy z podstawowej stawki.
  • Odpowiedz