Wpis z mikrobloga

1. Kup lustrzankę za 7000zl do zabawy.
2. Zaloz profil na fb ze swoimi zdjęciami "imię i nazwisko fotografia"
3. Dostajesz dużo lajkow i komentarzy ze robisz zajebiste zdjęcia.
4. Dostajesz na fb zapytania nt. robienia zdjęć na imprezach okolicznościowych i zdjęć pozowanych w plenerach itd.
5. Zgadzasz się na kilka ofert.
6. Po pól roku zwraca Ci się koszt lustrzanki i zostaje ci tyle ze dokupujesz kilka obiektywów i innych akcesoria
7. PROFIT

A wy co dalej narzekacie i siedzicie w piwnicy?

#przemyslenia #oswiadczenie #profit #takietam
  • 52
@kopek: zgadza się kolego! Ja sam kupiłem kiedyś body za 1400 (C 60D), do tego z dwa obiektywy za łącznie 1700. Po roku z jakiś gunwo zleceń (2 aparat na weselu, jakaś konferencja, wywiad) się zwróciło. W sumie za bardzo nawet się nie reklamowałem ani nie ogłaszałem. Da się, tylko trzeba chcieć! :)
@kopek: ale trochę mam bekę z tych wielce fotografów, co to mówią, że ładne zdjęcia to nie kwestia aparatu, tylko umiejętności. To ciekawe, dlaczego nie robią tych zdjęć najzwyklejszą cyfrówką, skoro są tacy utalentowani, a aparat to tylko narzędzie. Prawda jest taka, że z połowa tych profili "fotografów" #!$%@? jest zdjęciami z rozmytym tłem i nałożonym jakimś filtrem. Na zwykłej cyfrówce takiej głębi ostrości się nie osiągnie, więc jak ta głębia
@kopek Kiedy kupiłeś ten aparat? Miałeś już wcześniej do czynienia z fotografią? Mam Nikona D7100, z obiektywów kita 18-105 i 35-tkę 1.8 plus lampa i bawię się tym od roku ale za cholerę nie miałem okazji poćwiczyć na imprezach typu wesela. Chciałbym spróbować ale boję się, że #!$%@?ę ważny moment ślubu i będzie pszypał :D pokażesz zdjęcia?
@WillyJamess: na imprezach okolicznościowych o tyle jest do dupy ze musisz wszystko praktycznie robic pod dyktando zleceniodawcy, czyli jak chccą sobie zrobic zdjecie z samymi wujkami to im robisz, jak z babciami to robisz itd., dużo lepiej jest na plenerach lub jak juz na imprezach ludzie są podpici to możesz sam decydowac co masz robic ;p
@kiszczak: idz zarób nierobie, nie rozumiem ludzi którzy pracują i po 10 latach pracy nie mają odłożone chociaż 4 000zł, naprawde tak cięzko odłożyc tą stówke w miesiącu? 100zł x 12 miesięcy x 10 lat masz = 12 000zł, ale nie lepiej #!$%@?ć kase na lewo i prawo i potem płakać "ehh ten to ma fajny sprzęt, samochód, itd.", albo bierzesz pozyczke i juz, inwestujesz raz a sie szybko moze zwrocic
@kj5: #!$%@? xD ja w pół roku zarobiłem 30 000 xD 5 zlecen po 3 000zł a reszta to sesje, plenery i jeden film xd
@Aquoss: ile bierzesz za wesele? lub inne imprezy okolicznosciowe?
@chrystusie: photoshopa stosuje tylko to poprawy jasności, balansu bieli, i kontrastu, jedna babka chciala kiedys na kazdym zdjeciu zeby zretuszował jej całego ryja xd, powiedzialem ze ni #!$%@? , na dwóch tylko to zrobilem co na fb sobie wstawiła
brawo kapusie, co tatuś w sb pracował?


@kopek: Na początku żartowałem, ale widać że jesteś zwykłym szkodnikiem. Obrażaj sobie rodziców twoich znajomych, jak już od razu wybierasz się na wycieczki osobiste.

#!$%@? xD ja w pół roku zarobiłem 30 000 xD 5 zlecen po 3 000zł a reszta to sesje, plenery i jeden film xd


@kopek: Po cenach bez podatków, które musi zapłacić każdy legalnie pracujący fotograf, przez co jego
canony to zabaweczki a nie aparaty, gadałem z gościem który robi zdjęcia do magazynów przyrodniczych i mówił że canony szybko zbierają kurz i wilgoć i ogolnie słabo są szczelne


@kopek: nie chcę nic mówić, ale ten gość zupełnie nie zna się na rzeczy xD