Wpis z mikrobloga

Jedyne co potrafi ten debilny rząd to promowanie słabych i nieudaczników i patologi. 500+, mieszkanie+, patola+. Ciekawe kiedy zacznie ktokolwiek promować ludzi zaradnych, takich, którzy zarabiają po kilkanaście tysięcy, bo uczyli się, dokształcali, poświęcali czas na książki. Kiedy? NIGDY. Bo tacy ludzie myślą. A wyborcy 500+? Jak goryle, wystarczy rzucić banana.

#4konserwy #bekazpisu #polityka
  • 96
@Ciuliczek: piecze dupka, co ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Mi się tam podoba, że inni dostaną po 500 zł na dziecko, Niech im się lepiej wiedzie, jak ktoś ma pensje po kilkanaście tys. miesięcznie to ma inne zmartwienia niż to, że jakiś Janusz z Grażyną dostaną 1 tys. zł bo mają 3 guwniaki. Pieniądz i tak wraca do budżetu, a wzrost demograficzny opłaci się w przyszłości.
@Ciuliczek: pierwsze słyszę żebym "ludziom zaradnym" nie wypłacali z programu 500+, z tego co wiem to są zasady open, czyli po prostu jeśli spełniasz określone warunki to ci wypłacają, nikt nie będzie dodatkowo oceniał czy się nadajesz jakimś wydumanym kryterium zaradności.
Poza tym skoro ktoś sobie radzi samodzielnie to chyba dobrze i bez sensu go stresować czy odwołają jakiś program czy nie itd.
@miszczu_blady: poprawia mi humor czytanie takich wpisów, gdzie ludzie rzucają jadem i wyzywają innych od nieudaczników jak popadnie xd bo tu wszyscy tacy oczytani, zaradni, programiści 15k i wyborcy 4,76 :D Miałem już olać temat, ale zmotywowałeś mnie :)

edit: dla ciekawości postronnych sam na korwina głosowałem, ale #!$%@? się do 500+ jest wg mnie uzasadnione, ale wciąż głupie (to tylko moja opinia, scrolluj dalej, może trafisz na lewandowskiego)
@Ciuliczek: Jak już patrzysz przez taki kolektywistyczny pryzmat - nie trzeba promować ludzi, którzy odnieśli sukces, ponieważ, uh, odnieśli sukces. To jest spora (i wystarczająca) promocja by zachęcić innych. Przeszkadzać dalej będą ponieważ są logiczne powody by przeszkadzać ludziom, by nie bogacili się za bardzo. Pieniądze = władza, stąd społeczeństwo będzie się bardzo rozwarstwiało, jedne osoby zyskają ogromną przewagę nad innymi, którą będą wykorzystywać (bo to będzie w ich interesie -
@WilecSrylec: wolę chyba nierobienie niż rozrzucanie takich pieniędzy na durnoty. Niech wybudują za ten hajs żłobki i przedszkola, problemem nie jest brak gotowki na dzieci, tylko co z nimi zrobić jak normalni rodzice od pracy idą
@RobotKuchenny9000: to ja nie chcę takich standardów. nie wszystko co zachodnie jest dobre.
@feniks_pn: fajnie że zaradność mierzysz ilością otrzymywanego socjalu. Nie zapomnij że ja tez nie jestem sam, moja kobieta też nie