Wpis z mikrobloga

zaczęło się.
dla niepoznaki drukują nowy nominał.
i tylko przez jakieś niedopatrzenie z obiegu nie zostanie wycofany ekwiwalent w innych nominałach.
jeszcze 3 lata i paczka pieluch będzie kosztować 200 zł, a butelka najtańszej wódki 50 zł.

co kupimy za 1 zł? gumę kulkę? bo na bułkę na pewno nie wystarczy.

#dobrazmiana #bekazpisu #500plus (kasy na razie faktycznie nie braknie!) ##!$%@? #poiltyka
Pobierz RuchadloLesne - zaczęło się.
dla niepoznaki drukują nowy nominał.
i tylko przez jak...
źródło: comment_wnYrq0049lSomctwqhqeX7aLWVMsflcz.jpg
  • 20
@NoMojo: niczego nie chcę udowadniać. nie zwołuję podkomisji. ja próbuję tylko zmusić ludzi do myślenia, bo to się w piździe nie mieści, że niektórzy myślą, że dostają 500 zł.
dostają 500 zł i już dziś POWINNI (ale tego nie robią) odejmować sobie w głowie sporą kwotę wynikającą z wielu różnych podwyżek. już dziś te 500 zł < 450 zł za PO. i ta kwota będzie maleć, bo w budżecie pusto, a
@RuchadloLesne: Nie no, ja to rozumiem. Też jestem przeciwny 500+, bo to nie jest ani odpowiednia metoda do tego, by 'zachęcić ludzi do robienia dzieci', ani zdrowy program dla Polski - zarówno dla budżetu państwa, przez gospodarkę, na obywatelach kończąc.

Ale nie do końca rozumiem, co ma z tym wspólnego potencjalne wprowadzenie nowego banknotu.
Ale nie do końca rozumiem, co ma z tym wspólnego potencjalne wprowadzenie nowego banknotu.


@NoMojo: no i ja bym chciał się dowiedzieć, dlaczego wprowadzają ten banknot.
tłumaczą się tak:

Celem wprowadzenia nowego nominału jest obniżenie kosztów emisji i sprawne zarządzanie zapasem strategicznym banknotów przechowywanych przez NBP.

ale nie podają jaki jest koszt wprowadzenia nowego nominału. nie przedstawiają żadnych wyliczeń.



zapas strategiczny banknotów

to jeszcze jakiś mamy? jeszcze nie zdążyli go roztrwonić?
ale nie podają jaki jest koszt wprowadzenia nowego nominału. nie przedstawiają żadnych wyliczeń.


@RuchadloLesne: Ale tu nie potrzeba wyliczeń. Drukujesz banknot - nieważne, czy 10, 100, 200 czy 500zł. Koszt jest taki sam. Liczy się efekt, a ten będzie inny, jeśli powstanie nowe 10zł, a nowe 500zł.

to jeszcze jakiś mamy? jeszcze nie zdążyli go roztrwonić? jestem w szoku!


@RuchadloLesne: A tutaj uważam, że jesteś po prostu uszczypliwy bo przecież
Drukujesz banknot - nieważne, czy 10, 100, 200 czy 500zł. Koszt jest taki sam.


@NoMojo: ktoś ten nowy banknot opracował charytatywnie? maszyny do druku ktoś dostosował za darmo?
stare banknoty idące do zniszczenia muszą być czymś zastępowane. czym będą teraz? 200 zł za 100 zł, 100 zł za 50 zł itd?
nic za darmo. nawet drzewa, bo je w lesie trzeba ściąć, z lasu przywieźć... wszystko kosztuje, ale pisdecja boi się
@RuchadloLesne: Ale wszystko w gospodarce jest regulowane pod kątem efektów długoterminowych. Nie wiem, czy ktoś opracował ten banknot za darmo (a z tego co wiem, to opracowuje je ten sam koleś, co w przypadku poprzedniego (nowe 200?) albo poprzednich ogólnie, aczkolwiek mogę się mylić), czy dostosowanie maszyn będzie konieczne i kosztowne itp. Najwidoczniej jest to zabieg opłacalny, a być może i konieczny.

Zapominasz tylko o podstawowym fakcie - za wprowadzenie nowego
Ale wszystko w gospodarce jest regulowane pod kątem efektów długoterminowych.


@NoMojo: *powinno być regulowane

PiS woli regulować pod kątem wyników sondażowych i wyborczych.
ja teorię znam, nie musisz mi jej wykładać. lepiej podyskutować o praktyce, ale dużo tu bordowych beneficjentów 500+, a gimbaza ma to wszystko w piździe i w sumie szkoda strzępić klawiaturę.
@RuchadloLesne: Skoro znasz teorię, to nie wiem, czemu piszesz, że PiS reguluje coś, co jest zależne od NBP. To po pierwsze.
Po drugie - nie możemy dyskutować o praktyce, bo mieszasz dwa niezależne od siebie tematy - "500+" i kwestię wprowadzenia nowego banknotu do obiegu. Do tej pory nie mają one ze sobą niczego wspólnego, poza "500" w nazwie.
Po trzecie - olewasz 3/4 moich pytań, dość istotnych dla dyskusji, bo
PiS reguluje coś, co jest zależne od NBP


@NoMojo: i znowu. pierwsze zdanie i nie chce mi się czytać reszty, bo *PiS reguluje coś, co W TEORII powinno być zależne od NBP

W WOLSCE WSZYSTKO JEST ZALEŻNE OD JAROZBAWA!