Wpis z mikrobloga

odnośnie wyciągania


@damiano_polishiano: odnośnie do wyciągania #grammarnazi

Nie podałeś nazwy transakcji, a ogólnie to sprawa wygląda tak... Wchodzisz w transakcję. Uzupełniasz dane, aby ją odpalić, ale przed odpaleniem w tym polu, gdzie wpisujesz nazwę transakcji, wpisujesz /h i dajesz enter. Teraz odpalasz transakcję. Odpala Ci się debuggerf i lecisz linia po linii. Gdzieś będzie nazwa tabeli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wchodzisz w transakcję. Uzupełniasz dane, aby ją odpalić, ale przed odpaleniem w tym polu, gdzie wpisujesz nazwę transakcji, wpisujesz /h i dajesz enter. Teraz odpalasz transakcję. Odpala Ci się debuggerf i lecisz linia po linii. Gdzieś będzie nazwa tabeli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zashi:
Nauczyli mnie tak
Wchodzę w transakcję
Na belce system -> status
Wchodzę w program
Wyszukuję "TABLES:" i mam zdefiniowane tabele (i struktury)
Link:
@damiano_polishiano: A ja no to, żebyś unikał TABLES jak ognia w swoim kodzie. To tak naprawdę są tabele wewnętrzne (w pamięci programu), a nie tabele bazodanowe (myślałem, że o to pytasz). Jest to przestarzała składnia która oprócz tabeli wewnętrznej tworzy tzw. linię nagłówkową, czyli strukturę, o tej samej nazwie. Prowadzi to do zaciemniania kodu, bo musisz się zastanawiać czy ktoś się odwołuje do struktury czy do tabeli.
Prowadzi to do zaciemniania kodu, bo musisz się zastanawiać czy ktoś się odwołuje do struktury czy do tabeli.


@mastal88: no dokładnie, bo mi kazali sprawdzić czy to struktura czy nie, jeśli struktura to pominąć
Jestem w tym zielonką, miałem wypisać tabele. Było jakieś 25k linijek kodu, kazał mi poszukać po tym select'cie, wypisałem ponad 80 tabel, zajęło mi to dużo czasu i dostałem ochrzan, że za długo... I robię prawie za
@damiano_polishiano: Pierwszy raz spotykam się z takim podejściem do juniora... Nie wiem ile Ci to zajęło, ale jeżeli faktycznie przeszukiwałeś kod, to mogło chwilę zająć. Poczytaj sobie o SQL trace (ST05).

Jeżeli chodzi o message to powinieneś mieć gdzieś jeszcze klasę messaga (albo na początku raportu, albo w nawiasie po numerze). Jeżeli masz miejsce w kodzie, gdzie ten message jest wyrzucany, to możesz dwuklikiem (ew. F2) się doklikać do jego treści.
@Warzyw: @mastal88:
Dziękuję bardzo :)
Zobaczę czy mi się to jeszcze przyda
Pracuję na śmieciówce w gównomiasteczku, za marne grosze, mam umowę do końca czerwca, ale dziś odebrałem 4 maile od szefa, (i to nie tylko w sprawie SAPa, jestem tam od wszystkiego i od niczego) nie poszedłem do pracy i właściwie to wysłałem sms kiedy mogę przywieźć wypowiedzenie.

Na podstawie takiej tabeli:
http://pics.tinypic.pl/i/00791/yq8f6sje8v8k.png
miałem robić dalsze dokumentacje dla innych