Wpis z mikrobloga

@ksardas: Ale najgorzej że tacy ludzie się zorganizują, okopią, będą protestować i część z nich dopnie swego. Podobnie jak z elektrowniami atomowymi. A potem będzie płacz bo prąd drogi, bo opłata przesyłowa duża.
@loopack: Pod samą linią, kwestia bólów głowy i nudności spowodowanych silnym polem magnetycznym. Stawiam, że 99% protestujących miałoby powyżej 1km do tych linii więc tak, śmieję się.
@METSEJROP: A jak przejdę pod taką linią, to zginę jak "wszystko co pod nią żyje", czy w moim ciele będą się kumulować komórki rakowe jak u traktorzystów i kierowców, którzy pod nią przejadą?

@tehSpirit: Oglądałem kiedyś program popularnonaukowy o liniach energetycznych i tam mówili że rośliny rosną lepiej pod linią wysokiego napięcia z powodu pola elektromagnetycznego, które jest wytwarzane wokół niej. Łatwo można to zauważyć np na polach, gdzie zboże
Stałem ostatnio pod linią średniego napięcia 15 kV i ten dźwięk wywołuje u mnie gęsią skórkę więc wcale się nie dziwię, że ktoś może nie chcieć linii wysokiego napięcia obok swojego domu.


@dreaper: nie ma tam w pobliżu transformatora? Sama linia nie powinna wydawać żadnego dźwięku.
@math3: jak jest wilgotno to czasem słychać takie skwierczenie zaraz pod słupami. ale nie jest to zbyt głośne i słychać to tylko centralnie pod samym słupem :d
@METSEJROP Zgoda ale tylko co do utraty wartości gruntów. Dodatkowo nikt nie wyda pozwolenia na budowę czegokolwiek pod linią 400kV. Pod liniami niższych napięć już można coś postawic jeśli spełnione są warunki odległości pomiędzy budynkiem/budowlą a najniższym punktem linii.