Wpis z mikrobloga

@jesse__pinkman: no ostatnio zacząłem sporo spacerować, rower niestety średnio - mam problem z kolanami i mi siadają po 2km, po wypadku na nartach. Biegać nie lubię. Ale staram się na basen chodzić.
I tak już trochę schudłem, więc jest profit ;) Ale dzięki za rady.
  • Odpowiedz
@ArekJ: Ja również mam problemy z kolanami, jedno daje o sobie znać nawet podczas pływania. Dlatego właśnie przerzuciłam się na FBW - jeśli nie przesadza się z ilościami przysiadów i obciążeniem, albo długością tzw. wall squat, czyli przysiadu przy ścianie, to spokojnie można ćwiczyć i kolana nie bolą :)
  • Odpowiedz
@MaciejPN: W XXI wieku gonimy za pieniądzem zapominając, że ma on być jedynie narzędziem do osiągania szczęścia. Coraz częściej brakuje nam zdrowego rozsądku i uznania, że tyle samo czasu, ile na siedzenie, powinniśmy przeznaczać na ruch...
  • Odpowiedz
@austra: Wzmocnienie mięśni wokół uszkodzonego stawu pomaga utrzymać sprawność, więc to chyba najlepsze, co możesz zrobić - ćwiczyć tak, jak możesz, nie szkodząc sobie. Nie przestawaj, ćwicz, a zawsze możesz (kiedyś w przyszłości, o ile zajdzie potrzeba) wzmocnić staw kolanowy na czas trudniejszych ćwiczeń jakimś stabilizatorem.
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: wszystko zależy z czego wynika ból kolana - sam mam z nimi ogromny problem (praktycznie brak mazi stawowej) i ćwiczenia w moim przypadku potęgują ból, ponieważ staw kolanowy wtedy się "usztywnia"/wzacnia - owszem,jednak jest ciaśniej i kości się o siebie ocierają za mocno :/
  • Odpowiedz
Ja polecam madbarz, są różne zestawy ćwiczeń do wyboru na brzuch i nie tylko, są tam ćwiczenia na wszystkie partie ciała bez użycia obciążeń + możliwość ustawienia czasu między seriami jak i ilość powtórzeń to dodatkowo motywuje przynajmniej w moim wypadku. Większość ćwiczeń na brzuch pokrywa się z tymi na obrazku
  • Odpowiedz
@MaciejPN: Z kolanami nie ma żartów i bez konsultacji lekarskiej nie powinno się w takim przypadku ćwiczyć. Ale jeśli nie było urazu, @austra powinna jak najbardziej dbać o mięśnie - to pomoże jej odciążyć staw choć odrobinę, zatrzymując postęp ewentualnego zwyrodnienia. Oczywiście, jeśli boli, nie ma rady, trzeba iść do lekarza :)
  • Odpowiedz