Wpis z mikrobloga

#sen #senpolifazowy #wyzwanie

Niestety nie mogę wypróbować snu polifazowego typu Uberman (przynajmniej do wakacji), narazie chciałbym spróbować snu bifazowego: 4,5h snu głównego oraz 1,5h drzemki. Wyznaczyłem sobie główny sen na godziny 2:30 - 7:00 a fazę drzemki na 16:00 - 17:30. Jeśli ktoś próbował systemu bifazowego to miałby dla mnie jakieś porady/sugestie? ;]
  • 5
@apanKuba: chyba głównym problemem dla Ciebie będzie znalezienie swojego czasu cyklu (90 min to tylko średnia) i dobrze wymierzenie czasu zaśnięcia.

Poza tym raczej więcej nie trzeba wiedzieć.

Drzemkę masz ustawioną tak jak ja, czyli po pracy i to dobry sposób.
@Gadzinski: Tak mi się akurat zajęcia na uczelni układają, że jestem na stancji ok. 16:00 a czasami mam na 8:00/10:00 czyli wstawanie o 7:00 akurat. Teraz pytania:

1. Czy tak jak przy cyklu Ubermana będę musiał ogarniczyć np. picie kawy? Z tego co czytałem kawy nie można pić ok. 6h przed zaśnięciem, czyli wychodzi tak, że po przebudzeniu można wypić jedną małą ;]

2. Czy długo będę trochę niewyspany zanim się
@apanKuba:

1. zależy jak reagujesz na kofeinę. Szczerze? ja jestem jak terminator, kilka razy mi się już zdarzyło przyjąć około 200 mg kofeiny, a jak byłem zmęczony to i tak usnąłem. To już musisz sam testować na sobie.

2. U mnie szybko zaskoczyło. Chyba mój naturalny cykl. Ile godzin potrafiłeś spać dziennie? Ja zanim bifazowym spałem (ew jak go nie stosuję) to 10h snu dziennie to u mnie norma, więc sen
@Gadzinski:

1. W sumie kawę pije dla smaku i rano jest to efekt placebo, nawet jak czasami wieczorem wypiłem to potrafiłem normalnie zasnąć.

2. Różnie, ale ogólnie to 8h snu mi starcza, w weekend to wiadomo, dłużej czasami 10h+.

Dzięki za rady ;]