Wpis z mikrobloga

@KrylAntarktyczny:

Mirki w rok czasu powiedzmy 4 godziny dziennie, jestem w stanie nauczyć się programowania samodzielnie?

Tak, jeśli będziesz miał wystarczająco zaparcia do tego

No i czy ktokolwiek mi w to uwierzy( w sensie pracodawca), że sam sie nauczyłem bez żadnego papierka, kursów, studiów?


Tak, i tak będziesz sprawdzany na rozmowie, pokazanie jakiś swoich projektów też będzie lepsze niż nie jeden papierek.
@KrylAntarktyczny: pracodawca nie będzie brał tego na słowo honoru, nawet jakby ktoś miał jakiś tam papierek. będziesz miał rozmowę z doświadczonym programistami, oni ocenią poziom wiedzy (poprzez pytania, zadania i testy), czy się w ogóle nadajesz i na jakim poziomie zaawansowania jesteś, na podstawie tej oceny pracodawca zdecyduje czy Cie zatrudni i za jaką kasę. Dobrze też mieć zrealizowane jakieś mniejsze projekty, pokazujące że potrafisz doprowadzić projekt od początku do końca
@KrylAntarktyczny: Zależy też dużo od tego ile masz lat i co dotychczas robiłeś. Jeśli masz już z te +25 i nigdy NIC nie miałeś z tym wspólnego to na prawdę marne szanse...
To trochę tak jak by chcieć na starość zostać modelką albo mistrzem skoków narciarskich całe życie siedząc i jedząc pączki...( ͡° ʖ̯ ͡°)
@KrylAntarktyczny: Może warto rozwijać się w tym co dotychczas robiłeś? A nawet jeśli nie w tym co dotychczas robiłeś to w czymś zbliżonym chociaż...
Wszędzie wszyscy piszą że 15k itd, ale tak na prawdę to i prawnik może dobrze zarobić czy lekarz, tylko no właśnie...zostać prawnikiem to nie tak hop, szczególnie jak się nigdy nie miało do czynienia nic z prawem (nie mówię o jego łamaniu ( ͡° ͜ʖ