Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki

Mam problem z moim Sony Xperia Z3 mianowicie: Podczas rozmowy osoba do której dzwonie mnie nie słyszy(słychać trzaski,urwane zdania) przy czym ja słyszę ją idealnie. Problem ten pojawił sie około 3 dni temu. Wcześniej nie było żadnych problemów z rozmowami. Robiłem diagnostykę i mikrofon w telefon działa OK. Siła sygnału to -93dB, 10 asu, typ sieci UMTS.

Nie wiem czy telefon oddawać na gwarancje czy winny jest operator. A może coś z softem?
#sony #telefony #android #play
  • 8
@Koguy: ja mam to samo w z1. Spróbuj podpiąć słuchawki z mikrofonem i sprawdź czy się poprawi. Na głośnomówiącym też może być lepiej. Telefon był 2 razy w serwisie, oczywiście usterki nie wykryto.
@prawdziwek: @Dwep: Testowałem z zestawem słuchawkowym i w trybie głośnomówiącym. W pierwszym przez na początku rozmowy testowej wszystko było dobrze ale po chwili znowu pojawiły sie trzaski,gubienie słów ect.
W trybie głośnomówiącym jest to samo tylko od początku rozmowy.

Jakie rozwiązanie sugerujecie? Oddać na gwarancje?
@powrutkrula:

Dziwna sprawa. Pojechałem wczoraj ok. 15 km od domu. Odbierając telefon dzwoniący słyszeli mnie głośno i wyraźnie.
Testowałem kilkukrotnie i rozmowy przebiegły bez problemów. Jest jakaś możliwość sprawdzenia czy na najbliższym odbiorniku nie trwają jakieś prace?
@Koguy: Jeśli trwałyby prace to nadajnik powinien zostać wyłączony, a wtedy nie byłoby możliwości dodzwonienia się do Ciebie. Może po prostu telefon Ci fiksuje. Ale możesz napisać do operatora.