Wpis z mikrobloga

W tym roku mamy istny festiwal wycieków ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wczoraj pojawiły się w internecie wszystkie filmy, które będą puszczane na tegorocznych kongresach (będą one puszczane tego lata na halach i stadionach w całym kraju i na całym świecie, na których będzie zebranych po kilka-kilkanaście tysięcy ludzi). A wśród nich ta pererłka. Tak moi drodzy Świadkowie Jehowy wyobrażają sobie najbliższą przyszłość - świat pogrąży się w chaosie, a oni będą ukrywać się przed władzami w piwnicach (jeden z wcześniejszych filmików pokazuje, jak używają specjalnego kodu podczas pukania aby wiedzieć kogo wpuścić). Film urywa się w momencie, w którym grupa antyterrorystów zmierza w kierunku naszych bohaterów i widz już sam może sobie dopowiedzieć resztę. Świadkowie Jehowy uważają, że w tym momencie ich Bóg zareaguje i zniszczy tych, którzy ich atakują, jak i wszystkich innych którzy nie chcieli zostać Świadkami Jehowy (czyli jakieś 99.9% populacji).

Jeśli ten film nie krzyczy "SEKTA", to nie wiem czego jeszcze potrzeba, żeby ludzie to zobaczyli.

#rakcontent #archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #religia
  • 17
  • Odpowiedz
Z tego co pamiętam to chyba nie jest tak, że Świadkowie uważają że Bóg ich w tym momencie uratuje, tylko uważają że Armagedon będzie wtedy kiedy religie jako takie zostana zakazane całkowicie. Biorą pod uwagę, że część z braci może zginąć w czasie tych prześladowań ale to bez znaczenia bo zaraz potem będzie Armagedon i tak zmartwychwstaną, a grunt że religia Świadków jako taka nie zostanie zniszczona? Tak mi się jakoś wydaje
  • Odpowiedz
@klaudka_mala To jest dość pokręcone, poza tym te wyjaśnienia ciągle się zmieniają. Ostatnią wersję tłumaczy ta ilustracja z książki Królestwo Boże panuje! W akapicie 7 jest zdanie:

Jehowa za pośrednictwem naszego Króla “skróci” atak ONZ na religię, tak by religia prawdziwa nie podzieliła losu fałszywej. Dzięki temu - chociaż wszystkie fałszywe organizacje religijne zostaną unicestwione - religia prawdziwa ocaleje (Ps. 96:5).


Masz jednak rację, że czasami mawiają, że pojedyncze osoby mogą podczas
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: No co, znacząco zawęziłem przestrzeń możliwych odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dokładnego wieku nie mogę ujawnić, bo moja działalność tu i w innych miejscach jest obserwowana i są osoby, które tylko czekają na jakieś potwierdzenie żeby móc zrobić mi "komitet sądowniczy" i pozbawić kontaktów z rodziną.
  • Odpowiedz
@ohmyjw dobra tam, napisy mi niepotrzebne (patrz jaka jestem into English :P), ale ten hiszpański mi jakoś wybitnie nie pasował, zwłaszcza kłócąc się z ruchami warg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz