Wpis z mikrobloga

Jeżeli robiłeś już kiedykolwiek zakupy u naszych dalekich skośnookich przyjaciół, to nie czytaj tego wpisu, bo tylko się zirytujesz, jakim cudem można tyle napisać o tak prostych rzeczach jak zakupy z chin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zgodnie z poprzednim wpisem, wrzucam cały proces zakupu rn3p na ibuygou, jaki się u mnie zadział od początku do końca:

1. Założenie konta walutowego w kantor.aliorbank.pl aby oszczędzić "kilka groszy" na przewalutowaniu, złożenie wniosku o kartę. Przelanie PLN na konto w aliorze i próba wyłapania najniższego kursu dolara podczas oczekiwania na przyjście karty walutowej. (wymiana na dolary jak już macie hajs w aliorze to pikuś, 2 kilknięcia i wymienione)
2. Wymiana na dolany (po super kursie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i podłączenie karty Aliora do PayPala (podanie numeru kary i tego kodu weryfikacyjnego z tyłu CVC).
3. Na stronie ibuygou.com wybranie produktów do koszyka, wpisanie kuponu rabatowego i finalizacja przez paypal (nie zakładałem konta).
4. Podczas finalizacji wybór kuriera (DHL podrożał z 17$ do 21$), dodatkowo można wziąć ubezpieczenie od VAT'u (ja nie wziąłem, na szczęście nie było potrzebne), albo jakaś opłata 2$ od zgubienia paczki przez DHL.
5. Tutaj uwaga, bo ja nie ogarnąłem, że nie zaliczyło mi na początku kuponu. Na stronie ibugou była cena o 13$ tańsza, podczas podsumowania i płacania w paypalu już cena normalna. Może dlatego, że wziąłem 2 rzeczy zamiast 1? albo że nie zakładałem konta na ibuygou tylko od razu zapłata przez paypal. Nie wiem, ale zwracajcie na to uwagę i jak coś, podbijajcie do @ibuygou z problememi. Ja nie ogarnąłem zapłaciłem więcej, ale po kontakcie z @Ibuygou udało mi się wytargować słuchawencje ( ͡° ͜ʖ ͡°) za różnice z kuponu.
6. W tym punkcie trochę się bałem, z której karty ściągnie mi paypal (miałem podpiętą PLN a tutaj $$ za > 4,10? chyba, a potem specjalnie dla tej transakcji dorzuciłem USD aliora). Ale lajcik, podczas płacenia po prostu zaznaczamy z której karty ma nam ściągnąć hajsiwo i tyle :)
7. Po zapłacie kontakt z @Ibuygou tutaj na mirko i podanie mu id transakcji (dostajecie maila z potwierdzeniem zawarcia transakcji od paypala), żeby mógł sprawować pieczę nad finalizacją i dać waszym zakupom mirkowe błogosławieństwo.
6. Czekacie na maila informującego o nadaniu przesyłki (wysyłają od 3-5 dni, na stronie produktu RN3pro było tak zaznaczone).
8. Kod trackingowy w mailu jest podany w tym miejscuYour order was shipped by DHL:0000000001 piszę, bo mail mylnie wprowadza w błąd podświetlając to jako link do numeru telefonu i ja np. nie ogarnąłem, że to właśnie jest nr przesyłki. Kopiujemy ten numer tutaj: http://www.dhl.com.pl/pl/express/sprawdz_przesylke.html i już wiemy gdzie na chwilę obecną znajduje się mały zadyszany chińczyk z waszą paczką.
9. Modlicie się do Matki Boskiej bezvatoskiej (nie żartuje, ja się modliłem pomogło ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio serio )
10. W moim przypadku zamówiłem w poprzedni czwartek (12.05). Maila o wysłaniu chińczyka z paczką przez bezkresy Mongolii dostałem w środę (18.05), a w piątek z rana mały zmachany azjata zapukał do moich drzwi.

Poprosiłem o wgranie multilanguage rom, ale nie został zainstalowany, z czego ostatecznie się cieszę, bo ponoć to gunwo. Kontakt z @ibuygou świetny, więc nie bójcie się pytać nawet o oczywiste rzeczy, jeżeli nie wiecie.

Zdjęcia z trackingu paczki oraz małego unboxingu (wrap paper w miesie <3 ) są w komentarzach.
No i to chyba tyle? Jeżeli coś pominąłem, albo ktoś ma pytania o jakieś trywialne rzeczy, chętnie pomogę.

Peace

Wołam plusujących komentarz o wrzuceniu podsumowania:
@kruprz @domi122 @Ju_ras @loduwa

Tagi:
#xiaomi #ibuygou #redminote3pro #zakupyzchin
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@snapp: Wczoraj z pomocą 3erpl i matiwoj11 i po kilku zmianach kompów i romów udało się wskoczyć MIUI 7 Global 6.4.28.

Spora dawka nerwów może cie czekać jeśli chcesz to robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andczej: i jak nowy rom, ten co wgrałeś się spisuje? mi angielski kompletnie nie przeszkadza, ale jak tamten wgrany nie wiem lepiej zarządza jakoś pamięcią, albo baterią to chociaż dla samej baterii warto. Odczułeś już jakieś pozytywne różnice?
  • Odpowiedz
@Andczej: swoją drogą już się najadłem strachu.. bo zaktualizowałem do jakiejś nowszej wersji obecną wersje romu.. i tak długo wstawał system i tak się skurczybyk nagrzał ( ͡° ʖ̯ ͡°) że aż się zgrzałem
  • Odpowiedz