Wpis z mikrobloga

Jeżeli robiłeś już kiedykolwiek zakupy u naszych dalekich skośnookich przyjaciół, to nie czytaj tego wpisu, bo tylko się zirytujesz, jakim cudem można tyle napisać o tak prostych rzeczach jak zakupy z chin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zgodnie z poprzednim wpisem, wrzucam cały proces zakupu rn3p na ibuygou, jaki się u mnie zadział od początku do końca:

1. Założenie konta walutowego w kantor.aliorbank.pl aby oszczędzić "kilka groszy" na przewalutowaniu, złożenie wniosku o kartę. Przelanie PLN na konto w aliorze i próba wyłapania najniższego kursu dolara podczas oczekiwania na przyjście karty walutowej. (wymiana na dolary jak już macie hajs w aliorze to pikuś, 2 kilknięcia i wymienione)
2. Wymiana na dolany (po super kursie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i podłączenie karty Aliora do PayPala (podanie numeru kary i tego kodu weryfikacyjnego z tyłu CVC).
3. Na stronie ibuygou.com wybranie produktów do koszyka, wpisanie kuponu rabatowego i finalizacja przez paypal (nie zakładałem konta).
4. Podczas finalizacji wybór kuriera (DHL podrożał z 17$ do 21$), dodatkowo można wziąć ubezpieczenie od VAT'u (ja nie wziąłem, na szczęście nie było potrzebne), albo jakaś opłata 2$ od zgubienia paczki przez DHL.
5. Tutaj uwaga, bo ja nie ogarnąłem, że nie zaliczyło mi na początku kuponu. Na stronie ibugou była cena o 13$ tańsza, podczas podsumowania i płacania w paypalu już cena normalna. Może dlatego, że wziąłem 2 rzeczy zamiast 1? albo że nie zakładałem konta na ibuygou tylko od razu zapłata przez paypal. Nie wiem, ale zwracajcie na to uwagę i jak coś, podbijajcie do @ibuygou z problememi. Ja nie ogarnąłem zapłaciłem więcej, ale po kontakcie z @Ibuygou udało mi się wytargować słuchawencje ( ͡° ͜ʖ ͡°) za różnice z kuponu.
6. W tym punkcie trochę się bałem, z której karty ściągnie mi paypal (miałem podpiętą PLN a tutaj $$ za > 4,10? chyba, a potem specjalnie dla tej transakcji dorzuciłem USD aliora). Ale lajcik, podczas płacenia po prostu zaznaczamy z której karty ma nam ściągnąć hajsiwo i tyle :)
7. Po zapłacie kontakt z @Ibuygou tutaj na mirko i podanie mu id transakcji (dostajecie maila z potwierdzeniem zawarcia transakcji od paypala), żeby mógł sprawować pieczę nad finalizacją i dać waszym zakupom mirkowe błogosławieństwo.
6. Czekacie na maila informującego o nadaniu przesyłki (wysyłają od 3-5 dni, na stronie produktu RN3pro było tak zaznaczone).
8. Kod trackingowy w mailu jest podany w tym miejscuYour order was shipped by DHL:0000000001 piszę, bo mail mylnie wprowadza w błąd podświetlając to jako link do numeru telefonu i ja np. nie ogarnąłem, że to właśnie jest nr przesyłki. Kopiujemy ten numer tutaj: http://www.dhl.com.pl/pl/express/sprawdz_przesylke.html i już wiemy gdzie na chwilę obecną znajduje się mały zadyszany chińczyk z waszą paczką.
9. Modlicie się do Matki Boskiej bezvatoskiej (nie żartuje, ja się modliłem pomogło ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio serio )
10. W moim przypadku zamówiłem w poprzedni czwartek (12.05). Maila o wysłaniu chińczyka z paczką przez bezkresy Mongolii dostałem w środę (18.05), a w piątek z rana mały zmachany azjata zapukał do moich drzwi.

Poprosiłem o wgranie multilanguage rom, ale nie został zainstalowany, z czego ostatecznie się cieszę, bo ponoć to gunwo. Kontakt z @ibuygou świetny, więc nie bójcie się pytać nawet o oczywiste rzeczy, jeżeli nie wiecie.

Zdjęcia z trackingu paczki oraz małego unboxingu (wrap paper w miesie <3 ) są w komentarzach.
No i to chyba tyle? Jeżeli coś pominąłem, albo ktoś ma pytania o jakieś trywialne rzeczy, chętnie pomogę.

Peace

Wołam plusujących komentarz o wrzuceniu podsumowania:
@kruprz @domi122 @Ju_ras @loduwa

Tagi:
#xiaomi #ibuygou #redminote3pro #zakupyzchin
  • 55
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Andczej A szkło :) nie wiem czemu przeoczyłem że pytasz o szkło, sorki. Jeszcze nie naklejałem, nie mam zdolności manualnych, a szlag mnie trafi jak zrobię to krzywo ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc wieczorem różowy mi pomoże, to dam znać jak wyszło. To co mnie zdziwiło to opakowanie. Szkło przyszło w takim figlarnym metalowym pudełku, jak tazosy metalowe kiedyś z takiej blachy.
  • Odpowiedz
@k__d: Ja sam je od dawna polecam i mam zapas w domu, poprostu często polecam sklep IBG i ludzie mnie pytają czy brać szkło, jestem ciekaw czy dalej jest lipne.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Andczej szkło carkoci no powiem tak.. różowy ma doświadczenie w naklejaniu tych szkieł i mówiła że to strasznie krzywe.. walczyliśmy z nim dobre kilka minut przez co w jednym rogu już jest powietrze, także nie polecam. Gdzie to mocolo na alie wziąć, o którym piszecie?
  • Odpowiedz
@Cinex: dzięki za szybkie info, ubezpieczenie od vatu jest jednak zależy mi na szybkiej przesyłce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jaki system wgrałeś?
  • Odpowiedz
@snapp: Ja nie brałem ubezpieczenia. Wtedy zbierasz dokumenty z Vatu jak Ci go dowalą, płacisz chyba dodatkowo ze 100 cebulionów dhl'owi, który wcześniej się kontaktuje z niemiłą informacją Vatoską. A z dokumentami uderzasz do iBuyGou, który powinien Ci zwrócić hajs, jeżeli takowe ubezpiecznie wziąłeś

Jeszcze nie wgrywałem żadnego na razie, mam chińczyka o takiego: MIUI Global 7,3 Stable (7.3.2.0 LHOMIDD) może wiesz czy to dobre? Boję się zbrickować telefon (
  • Odpowiedz
Vatu jak Ci go dowalą, płacisz chyba dodatkowo ze 100 cebulionów dhl'owi,


To zależy co DHL zrobi, czasem daje jakiś śmieszny VAT na ~60zł.

MIUI Global 7,3 Stable (7.3.2.0 LHOMIDD) może wiesz czy to dobre?


@
  • Odpowiedz
@Cinex: ubezpieczenie było ale jednak mimo wszystko nie chce mi się zbytnio z tym bawić... póki co paczka w niemczech więc niedługo powinno się okazać co i jak.

Ja będę wgrywał soft z polskim językiem właśnie z instrukcji 3erpl LINK
  • Odpowiedz