Wpis z mikrobloga

Mireczki dawno nie pisałem co tam akurat testuje. Wczoraj odebrałem Volvo XC90 T6. To już moje drugie spotkanie z autem, miało być D5, ale niestety zostało uszkodzone i przypadł mi ponownie T6 (ostatni test: http://autowizja.pl/2015/11/volvo-xc90-t6-inscription-auto-test/ ). Nówka sztuka 700 km przebiegu, w pełnym pakiecie R-Line, felga 22 cale ((ʘʘ)) i co dla mnie najważniejsze po kuracji w firmie Polestar. W serii samochód posiada 320 KM i 400 Nm, po czipie jest 334 KM i 440 Nm. Niestety dawno nie jeździłem zwykłym T6 i ciężko odczuć różnicę w osiągach, ale na szczęście ostatnio zrobiłem pomiary (http://autowizja.pl/2015/11/volvo-xc90-t6-320-km-pomiary/) 0-100 i 100-200 i mam sporo zapisek, wiec będe mógł porównać czy coś się zmieniło :)

Sam samochód, dla mnie genialny. Wielki, piękny i bardzo nowoczesny (czasami aż za bardzo, zmiana temperatury na tym wielkim wyświetlaczu podczas jazdy jest ultra trudna, wrecz niebezpieczna...). Gdybym teraz miał wybierać SUVa to brałbym XC90. Swoją drogą wczoraj odbierając auto spotkałem Marka Konrada (Kondrada? No wiecie, Pułkownika Kwiatkowskiego!), który właśnie odebrał swoje nowe Volvo XC90 T8. T8 czyli hybryda o mocy 400 KM. Very nice, jak to mawia Borat.

W sumie jedyny minus jaki można zarzucić Volvo XC90 to fakt, że są tam tylko silniki R4 i to tylko 2 litry... Ten którego mam T6 naprawdę zapierdziela pięknie, ale dźwięk tej rzędowej czwórki jest straszny... żeby to chociaż R6 było... a poprzednik miał nawet V8! Polecam filmiki na YT jakie ludzie tam wydechy robią...

P.S.: ładne zdjęcie z telefonu? Aż sam jestem w szoku jak te nowe szmartfony robią fotosy dobre. Jeszcze jakby przez jakiegoś photoshopa przepuścić to cud miód. Musicie uznać też moje poświęcenie, zdjęcie zrobione o wschodzie słońca o 4:55!! :)

#autowizja <-mój tag o testowaniu samochodów

#volvo #samochody #motoryzacja #carboners
źródło: comment_u0cfuza8TEnqEYu953UqXFYaoajlv0fe.jpg
  • 18
@pussyrider: 700km to już nie taka nówka sztuka ( ͡° ͜ʖ ͡°) z miesiąc czy dwa temu jeździłem Ibizą Cuprą, miała 3tys, a tarcze jej biły jak popieprzone. Z 2 tygodnie temu Outlander, też testowy, 20k km, wybity sworzeń, cały poodbijany. Ogólnie redaktorzy słabo dbają o auta ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ArekJ: 3tys to już z 7 redakcji mogło miec. 700 km to jedna albo tak zwany initial millage. 20k km, to dla testówki wieczność. Miałem samochody które miały 40 000 ale to już hardkor. Niestety ale tak jak mówisz redaktorzy słabo dbają o auta, a zwłaszcza telewizje, które myślą że im wsyzstko wolno...
@pussyrider: Do Outlandera dają pewną magiczną kartę, to 20k km to pewnie wcale nie tak dużo redakcji ;)

Pracuję niedaleko miejsca, w którym Fordy wydają. Ostatnio Mustanga Cabrio do nich przysłali. Przez 2 tygodnie pracownicy Forda nim jeździli właśnie na initial millage. W sumie to #wygryw z nich ;)
@PaNaTypa: tester :)

@ArekJ: Mustang Cabrio biały, to już do Włoch trasę zaliczył :) Znajomy nim zrobił materiał własnie taki. a ja mam go na lipiec zapisanego :) szkoda że 2.3 :) a co do 20k, no w tydzien to tak pewnie koło 1000-1500 km. Jak masz karte to wcale nie oznacza ze robisz milion kilometrów, bo to jest nierealne. Jeden dzien na odbiór, jeden na oddnia, jeden na sesje
@ArekJ: ano jest żółte :) ale to nie prasowe, więc prawdopodobnie flotowe, albo dla klientów do testów. Te auta często są właśnie oddzielone ale istnieje możliwość przetestowania też takiego ale na nieco innych zasadach :)
@pussyrider: no ja tam słyszałem, że jakaś redakcja go odbierała ostatnio, ale może mam słabe info, albo to te inne zasady ;)
w każdym razie całkiem niedawno przyjechał na niemieckich blachach, potem go przerejestrowali, potem trochę pojeździł, wylądował na przeglądzie i poszedł na wydanie ;)
@ArekJ: to był Leon Cupra, ten z bijącymi tarczami ;) Jeździłem nim w styczniu, tarcze biły. Potem kolega miał go w marcu i biły nadal, tylko mocniej, nikt tego nie ruszył.

@pussyrider XC90 T6 powiadasz...Ładnie wygląda ubłocone :) Ale D5 jeździło mi się lepiej - może i trochę wolniejsza do setki, ale nadrabiała elastycznością i chyba była cichsza.
źródło: comment_MrMKzSUVDewr4punD1bbYuMEGNg6O6QO.jpg
@pussyrider: miałeś okazje testować nowego Range Rover Vogue? Ciekaw jestem jak wypada przy porównaniu bo różnica w cenie jednak znaczna.
Ostatnio miałem okazje polatać trochę Mietkiem GLE350, nie powiem - podobało mi się.