Wpis z mikrobloga

Murki czy ktoś z was miał złamaną stopę? Przed chwilą miałem wypadek na motocyklu. Niezbyt poważny bo sam dojechałem do domu, ale stopa spuchnięta, dwa małe palce mają ograniczony ruch, trochę boli, ciężko chodzić z powodu bólu. Spuchnięta prawa strona, ale też nie za mocno. Co robić murki, jakie mieliscie objawy jak złamaliście stopę?
#corobic #pytanie #medycyna #wypadek #motocykle #pomocy

  • 27
  • Odpowiedz
@Varien: Właśnie Ci napisałam ze do lekarza, ale chwile potem 'spoiler' raczyl sie otworzyc. Ze swojej strony nic nie zrobisz. RTG i zapewe unieruchomienie.
  • Odpowiedz
@Varien: raczej obtlukles stopę, przy poważniejszym złamaniu byś nigdzie sie nie ruszył. Nie zmienia to faktu ze lepiej raz wydać kasę na porządny sprzęt niż później na rehabilitację
  • Odpowiedz
@Varien: no kask, buty i rękawiczki to must have. Zależy na czym jeździsz, ale trzeba od razu kupować pełnych skorzanych kombinezonow czy zbroi :) daj znać po wizycie, mam nadzieję że to nic poważnego :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Varien: kask to podstawa.. wiec pisanie, że dobrze, ze go miales jest ekhm.. :P a co do reszty.. bez przesady, sam juz pare razy szlifa miałem w cywilnych ciuchach ;) w tym jedno wjechanie w drzewo na SM w lesie ;)
  • Odpowiedz
@Varien: miałam roztrzaskaną jedną kość w stopie. stopa spuchnięta, krwiak, ograniczona ruchliwość jednego palca i ból przy chodzeniu.
I co do tego, że nie można chodzić, mając złamaną kość i ból jest nie do zniesienia ... chodziłam tak sobie 3 tygodnie (lekko utykając i stawiając odpowiednio stopę), aż mnie w końcu mama siłą nie wysłała do lekarza. Dopiero wtedy się okazało, w jakim stanie mam kość, ale nie było sensu już
  • Odpowiedz
@Varien: koniecznie prześwietlenie, ja w tamtym roku złamałem jedną z kości stopy i dopiero trzeciego dnia poszedłem do lekarza, bo opuchlizna rosła i bolało coraz bardziej, ale wciąż nie jakoś strasznie. Są różne złamania, są takie że zesrasz się z bólu jak tylko ruszysz, a są takie z którymi będziesz funkcjonował.

Okostna jest unerwiona więc złamanie kości boli jak sk.. znaczy bardzo boli. Nie sądzę żebyś był w stanie chodzić ze
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: ja po 3 latach od zdarzenia zobaczyłem na rtg swoje zrośnięte żebra, a bezpośrednio po nim to tylko przez 2 tygodnie trudno mi się z wyra wstawało.

Więc wiem że się da i tak. Ale zauważcie że nie chodziliście na tej stopie tylko na samej pięcie ;-)

Gx
  • Odpowiedz