Wpis z mikrobloga

Tytułem podsumowania Waszych dzisiejszych typów w #mirkoeuro:
No cóż, tym razem dwukrotnie daliście się złapać (choć oczywiście nie wszyscy) na typowaniu wbrew ostatecznemu wynikowi. Rumuni, a zwłaszcza Słowacy zaskoczyli Was swoimi wyczynami. Jedynie Francuzi pozwolili Wam na skromne powiększenie dorobku punktowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi o zakłady dodatkowe: Pięciu Rumunów zaliczyło po jednym celnym strzale, a trzech z nich znalazło się na szczycie listy najbardziej "zabieganych" (konkretnie Marin, Stanciu i Ratiu). Zakłąd więc wchodzi.
Romelu Lukaku zaliczył tylko jeden niecelny strzał, a równocześnie ani razu nie trafił w obramowanie bramki. Chętniej trafiał za to do siatki, choć sędziowie mieli na ten temat inne zdanie... W każdym razie zakład nie wszedł.
W żółtych kartkach Austriacy wyraźnie wyprzedzili Francuzów (5-2), z czego cztery zarobili piłkarze niemieckiej Bundesligi. Siłą rzeczy - i ten zakład wszedł.

Zajrzyjmy do klasyfikacji generalnej:

1. @Antek1204 (0) - 31,5 punktów
2. @bonpensiero (+15) - 27,5 pkt
3.-4. @el_rupert (+2) i @HellNah (+15) - po 27 pkt
5.-8. @bolorollo (+54), @franekbo (+3), @mikjack (+42) i @psycha (-4) - po 26,5 pkt
9.-13. @lucas0 (+38), @Mehhhhhhh (+4), @odjatakpawlacz (+18), @szyna352 (+18), @Wu70 (+1) - po 26 pkt

Największy awans zaliczyli - co oczywiste - ci, którzy trafili rezultaty dwóch pierwszych spotkań, a przy okazji złapali dodatkowe bonusy za ryzyko. W pierwszej "10" nie brakuje i tych, którzy wykorzystali swojego JOKERA na ostatni z dzisiejszych pojedynków. Na czele jednak niestrudzenie trwa @Antek1204, który ma kilka punktów przewagi nad goniącym go peletonem. W zasadzie cała czołówka wykorzystała już pulę swoich JOKERÓW - poza @odjatakpawlacz, który oba zostawił na sam koniec kolejki. Czy z nich w ogóle skorzysta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako ciekawostkę napiszę również, że @kocham-pati-3 za mecz Belgów ze Słowakami zdobył aż 10 z 19 dotychczasowych punktów. To efekt nałożenia się bonusu za ryzyko z JOKEREM. Jak się bawić, to na całego! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Całą klasyfikację możecie przejrzeć tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bnFtVPkHoqady8-HWu5Mko04Ex-7oVBxwA-wTWS6lIU/edit?gid=0#gid=0

Pamiętajcie o wytypowaniu ostatnich dwóch meczów pierwszej kolejki.
https://wykop.pl/wpis/76793733/typujemy-mecz-turcja-gruzja-0-0-mirkoeuro-euro2024
https://wykop.pl/wpis/76793825/typujemy-mecz-portugalia-czechy-0-0-mirkoeuro-euro
Jeśli macie jeszcze do wykorzystania JOKERY (a są tacy, którzy jeszcze nie użyli żadnego), to zaplusujcie odpowiednie komentarze w powyższych wpisach. Niewykorzystane JOKERY nie przechodzą na następną kolejkę!

Jutro podsumowanie całej pierwszej kolejki (w tym zakładów kolejkowych). Najlepsi typerzy otrzymają dodatkowe punkty za postawę w pierwszych dwunastu meczach turnieju. Jeszcze wiele może się zmienić! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jutro również w podsumowaniu opublikuję zakłady na drugą kolejkę fazy grupowej. Będziecie mogli je plusować do godziny 15 w czwartek.

I to tyle z mojej strony na dziś. Jutro tylko dwa mecze, więc będzie można trochę odsapnąć. Do zobaczenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
plackojad - Tytułem podsumowania Waszych dzisiejszych typów w #Mirkoeuro:
No cóż, tym...

źródło: image

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Wołam użytkowników, którzy swoimi plusami zadeklarowali chęć wołania (tam też regulamin):
https://wykop.pl/wpis/76714719/witajcie-kibice-pilkanozna-mecz-jak-zapewne-doskon

Chcesz do nich dołączyć i typować razem z nami? Zaplusuj powyższy wpis (lub odpowiedni komentarz w zalinkowanym wpisie)! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli nie chcecie już być wołani, to proszę o wyraźną sugestię w komentarzu bądź w wiadomości prywatnej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kwass85 @klepo661 @Kryn217 @Pokojowa @
  • Odpowiedz
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
@plackojad Ja mam dwa pytanka-upewniacze.
1) Jokery są 2 na KOLEJKĘ, nie na fazę grupową, nie?
2) Jak z jokerem trafie główny zakład, ale obstawię dodatkowy, który nie wejdzie lub nie obstawię, a wejdzie, to dostaję punkty z jokera czy nie?
  • Odpowiedz
@plackojad: Proszę mnie nie wołać.
Ja tylko raz kliknął bez czytanie leguraminu a teraz dostaję powiadomienia.
Pomysł świetny, jednak ja się w obstawianie nie lubię bawić.
  • Odpowiedz
  • 0
Jokery są 2 na KOLEJKĘ, nie na fazę grupową, nie?


@derbonobo: Tak

Jak z jokerem trafie główny zakład, ale obstawię dodatkowy, który nie wejdzie lub nie obstawię, a wejdzie, to dostaję punkty z jokera czy nie?


Tak, JOKER podwaja liczbę punktów z meczu - nawet, jeśli są ujemne. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@TimeyWimey: Nie, pisałem o tej zmianie w regulaminie. Nie czytałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym Jokery w #mirkomundial nie były 2 na całą fazę pucharową, tylko po 2 na poszczególne jej fazy (1/8, ćwierćfinał i bezpośrednią walkę o medale)
  • Odpowiedz
@plackojad Czyli jak obstawię główny to mam 1 i niepotrzebnie obstawiłam dodatkowy to mam -0,5, więc w sumie mam 0,5. A więc z Jokerem 1. Jeśli za to nie obstawię dodatkowego, to nawet jak wejdzie, mam za niego 0, więc za ten mecz wtedy z jokerem 2. Dobrze to rozumiem? Plus drugą kolejkę chyba można będzie do 15 w środę a nie czwartek obstawiać. :P Przynajmniej pierwsze mecze.
  • Odpowiedz
  • 0
Czyli jak obstawię główny to mam 1 i niepotrzebnie obstawiłam dodatkowy to mam -0,5, więc w sumie mam 0,5. A więc z Jokerem 1.


@derbonobo: Za każdy prawidłowy zakład główny w fazie grupowej masz 3 punkty. W przypadku niepotrzebnie obstawionego dodatkowego masz wówczas 2,5, a z Jokerem 5. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli za to nie obstawię dodatkowego, to nawet jak wejdzie, mam za niego 0, więc za ten
  • Odpowiedz