Wpis z mikrobloga

@InsaneMaiden: No tak, odejmując paczkę Marlboro Gold, którą pale na dzień - zostaje 18 zł. Do tego codziennie obiad i śniadanie w pracy to jakies 13 zł i do konca dnia zostaje 5 zł a to juz nie wygląda tak różowo.
  • Odpowiedz
@smutnyrobol: Panie, toż to ponad 30 zł dziennie na jedzenie. Przy takim budżecie to się można codziennie gdzieś stołować i nawet samemu jedzenia nie robić. Realnie do zrobienia, bez jakiegoś mocnego biedowania jest od 350 zł wzwyż.
  • Odpowiedz
@Robocovo: Nie no ja potrafię na żarcie też tyle wydać, ale kiedyś dwukrotnie (2 różne miesiące) zrobiłem sobie test ile minimalnie jestem w stanie wydać na samo żarcie. Było coś koło 2 stówek właśnie.
Zresztą masz tam wyżej ładną rozpiskę że jest to możliwe :)
  • Odpowiedz
@smutnyrobol: Miałam taki okres w życiu na studiach, że po opłaceniu pokoju zostawało mi +/- 200 zł na wszystko. Musiałam wybierać czy kupię antyperspirant czy jedzenie. Nie stać mnie było nawet na używanie telefonu komórkowego (rok 2008 mniej więcej), a jadłam głównie zupki chińskie z Lidla, makaron i ryż. Trwało to mniej więcej 5 miesięcy. To było straszne doświadczenie, ale nauczyło pokory i szacunku do pieniędzy. Polecam każdemu.
  • Odpowiedz
@szatniarka: spośród tych heheszkow w poście, mówiąc całkiem powaznie to podczas mojego epizodu ze studiami , kiedy dałem dupy i nie zaliczyłem semestru i moja mama sie o tym dowiedziała - przestała przelewać pieniadze. Zostałem z butelkami na sprzedaż, jakimiś klepakami - jadłem w sumie frytki z ziemniaków na wagę, najtańsze parówki z Lidla, zupki chińskie . Nie miałem raz na bilet (3,40) do pracy wiec zdrapalem nadruk na starym bilecie,
  • Odpowiedz
@smutnyrobol: Na studiach dawałem rade za +/- 500zł. Jak połowa moich kumpli zresztą. I to nie była jakaś wersja nie wiadomo jak biedna. W ekstremalnych sytuacjach zdarzało się przeżyć tydzień za 50zł, ale czegos takiego to juz nie polecam ;)
A za tysiaka to jak dobrze pokombinujesz ze zniżkami i trochę zmniejszysz kichę to się możesz tylko żarciem na dowóz żywić ;)
  • Odpowiedz