Wpis z mikrobloga

@MysGG: Aby zebrało się 500mln, to przy obecnych cenach ETH musieliby posiadać jakieś 60% wszystkich monet w obiegu. Nierealne moim zdaniem. Waluacja może za to wzrosnąć wraz z ceną ETH (bańki nigdy nie można wykluczyć).

Ogólnie nie kupuję tego całego entuzjazmu związanego z DAO. Nie widzę w tym okazji zarobkowych - problemy związane z tym projektem bardzo dobrze opisał jeden z użytkowników reddita:
https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/4iaays/thedao_are_we_taking_the_wisdom_of_the_crowd_too/
@MysGG: eth zostało zamienionie w tokeny. i tak samo po okresie przedsprzedaży może być z powrotem zamienione na eth. z tego względu nie widzę tego jako typowego crowdfundingu,samo w sobie też nic nie funduje. incepcja-> platforma crowdfundigowa ufundowana za zasadzie crowdfundingu też nie do końca pasuje. kupując tokeny nie masz nic do stracenia...poza cena eth która może bardzo się zmienić do czasu aż finalnie odzyszkasz swoje eth

dla mnie to kolejny
@MysGG: Tyle tokenów sprzedane bo był najlepszy przelicznik, teraz będzie coraz mniej. Skończy się na 150 mln do 200 max uważam. Ja właśnie nie wchodziłem ze względu że tyle kasy w to wpakowano. Miliard tokenów - na moje będzie niezła wyprzedaż.
ciekawe co z tego projektu wyniknie. Masa pieniędzy wpompowana w kompletną niewiadomą. Nikomu nawet się nie śniło osiągnięcie 100 mln dolarów w ciągu całej akcji, a tu osiągnięte w zaledwie 2 tygodnie
@McGravier: pewnie jak przy obecnych statupach. Zarobia na 1 z 10 projektow. Trochegorzej to chybabedzie funkcjonowac bo nie pozasz z bliska osob istartupow w ktore inwedtujesz. Co daje wieksze ryxyko. Taki early adaptor/angel inwestor ma mozliwosc na codzien przebywac z tymi w ktorych chce zainwestowac.
@maniakbitcoin: Poruszyłeś ważną kwestię: Użytkownicy DAO nie mają ani bezpośredniego kontaktu ze startupami, ani często doświadczenia w inwestowaniu. W rezultacie szansa że finansownie zdobędą projekty które z wierzchu wydają się dobre, a w rzeczywistości są beznadziejne/scamy jest dosyć wysoka.