Wpis z mikrobloga

Niech szlag trafi wszystkie rządy odpowiedzialne za tajne aneksy ws #autostrada A4 ze #stalexport. Dziś rano moi praktycznie sąsiedzi, młode małżeństwo 25/26 lat dołączyło do ofiar tego przekrętu. Omijali piekielnie drogą A4 Kraków-Katowice równoległą drogą przez Olkusz, która prawdopodobnie w wyniku tej niesławnej umowy jest niedostosowana do większego ruchu, sztucznie zwężana i nieremontowana. Trochę deszczu, może za dużo depnęli i znaleźli się pod kołami tira z naprzeciwka.

Jechali po życie (do kliniki leczenia niepłodności) i je stracili. Ale szekle się zgadzają u kogo trzeba.

http://www.tvn24.pl/krakow,50/smiertelny-wypadek-pod-krakowem-dwie-osoby-nie-zyja,643668.html

#wypadek #polska
Pobierz n.....o - Niech szlag trafi wszystkie rządy odpowiedzialne za tajne aneksy ws #autost...
źródło: comment_st6LRPtdGLZvQP18mzdckxl4YDIcAa41.jpg
  • 76
@PMV_Norway: Nie mówię, że nie było za dużej prędkości. Pewnie była. Ale w cywilizowanych krajach po to właśnie są autostrady, żeby móc między dwoma dużymi miastami przejechać bezpieczną, szeroką drogą z separacją kierunków i długimi łukami. Innymi słowy - drogą, która wybacza błędy. Sytuacja taka jak między Krakowem a Katowicami, że albo masz autostradę nie na kieszeń przeciętnego kierowcy, albo alternatywy z zakazem remontu w wyniku tajnej umowy z koncesjonariuszem, to
@neoneo: Ja nie mowie ze tak nie jest.
Powiem tak, tu gdzie mieszkam w zasadzie max predkosc z jaka mozna sie poruszac to 90km/h (miejscami 100) generalnie jezdzi sie powoli a odleglosci do pokonania sa wieksze. (100km w 1:45).
Drogi sa waskie krete, nie ma pobocza. Ale nikt nie #!$%@? na zlamanie karku. No i wypadkow naprawde jest stosunkowo nie za wiele.
Nauczmy sie przestrzegac ograniczen, nawet tych na oko glupich...
@neoneo: Poważnie dla 20 zł (40 zł w obie strony) zdecydowali się na tę drugą trasę? Przecież tam się spali więcej, czasu zajmie to więcej, nie raz jeżdżę Kraków-Katowice i nigdy nie przyszło mi do głowy jechać tą starą trasą. Czasami na CB słyszałem, że jak już ktoś chciał przyoszczędzić to omijał same bramki bo były/są sposoby.

Na bramki nie było ich stać, a później na utrzymanie dziecka już tak?

Nie
@Mordeusz: Masz rację o tyle, że ja też bym nie ryzykował i pojechał autostradą. Gość nie miał zbytnio kasy, co widać po aucie (jakiś stary rzęch), no ale niektórzy mają parcie na dziecko, więc jakoś rozumiem priorytety. Pewnie kasy było jeszcze mniej niż zwykle ze względu na koszty leczenia, to próbowali przyoszczędzić. Tak jak napisałem wyżej - ich już zostawmy, zapłacili najwyższą cenę.

Ale spójrz na to z perspektywy decyzji strategicznych,
@neoneo: żeby tego było mało, to w trakcie większego ruchu jadąc od Wrocławia będziesz #!$%@? stał na bramkach i płacił hak debil kilka razy, pod Gliwicami korki są ogromne, za Katowicami, przed Krakowem a za niedługo zrobią jeszcze za Krakowem #!$%@?!!!! #!$%@? mafijne państwo, ale #!$%@? z tym, patola i tak nie jeździ autostradami bo #!$%@? nie ma czasu jak trzeba przepijac 500zl!!!
Pewnie kasy było jeszcze mniej niż zwykle ze względu na koszty leczenia, to próbowali przyoszczędzić.


@neoneo: Zgoda. Z kwestią tej autostrady też, przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że umowa jest tajna.

Patrząc na to inaczej, gdyby nie zniesiono finansowania in-vitro, może nie musieliby tak oszczędzać.
@neoneo: matko... dopiero zauważyłem gdzie jest przód auta. Najwyraźniej musieli jechać bardzo szybko, bo skoro uderzyli tyłem i takie są rezultaty to ciężko coś więcej dodać.

Co do autostrady. Również nie podobają mi się ceny na tym odcinku, ale jednak zawsze wolę tą autostradą podjechać. Nie lubię i boję się takich dróg, gdzie jadę 80, ciężarówka 90 i się mijamy o metr. Unikam jak mogę na dłuższych trasach. Głównie przez to,