Wpis z mikrobloga

Niech szlag trafi wszystkie rządy odpowiedzialne za tajne aneksy ws #autostrada A4 ze #stalexport. Dziś rano moi praktycznie sąsiedzi, młode małżeństwo 25/26 lat dołączyło do ofiar tego przekrętu. Omijali piekielnie drogą A4 Kraków-Katowice równoległą drogą przez Olkusz, która prawdopodobnie w wyniku tej niesławnej umowy jest niedostosowana do większego ruchu, sztucznie zwężana i nieremontowana. Trochę deszczu, może za dużo depnęli i znaleźli się pod kołami tira z naprzeciwka.

Jechali po życie (do kliniki leczenia niepłodności) i je stracili. Ale szekle się zgadzają u kogo trzeba.

http://www.tvn24.pl/krakow,50/smiertelny-wypadek-pod-krakowem-dwie-osoby-nie-zyja,643668.html

#wypadek #polska
n.....o - Niech szlag trafi wszystkie rządy odpowiedzialne za tajne aneksy ws #autost...

źródło: comment_st6LRPtdGLZvQP18mzdckxl4YDIcAa41.jpg

Pobierz
  • 76
@neoneo: no cóż, #!$%@? się koncertowo, nie ma co gdybać, sam parę razy do roku jadę a4 do Zamościa, parę razy próbowałem omijać przez opole częstochowę, ale to nie ma kompletnie sensu, lepiej bulnąć te 40 zł w jedną stronę
@neoneo: kto stał pierwszego maja razem ze mną na a4 w kierunku wrocławia przed górą świętej anny 3 czy 4 godziny ręka w góre . a potem powrót pod prąd i znowu godzine kolejki do bramek bo za darmo Cie nie wypuszczą
@Mordeusz: Jazda z ominięciem tamtej autostrady jest często uzasadniona. Zdarza się, że nie dojeżdża się nią jakoś wyraźnie szybciej, a do tego jeszcze trzeba zapłacić i te 40 zł w obie strony tylko pozornie to śmieszne pieniądze, bo jeżdżąc często to są bardzo duże pieniądze. Na pewno nielogiczne pieniądze, skoro Wrocław-Katowice kosztuje 16,20.

Jednak cała trasa Olkuska jest całkiem dobra. Szkoda życia, ale wina w 99% po stronie kierowcy, a nie
@rpawelek: jest nie najgorsza, ale jak trafi Ci się ciężarówka co ledwo wciąga pod górkę to różne głupie pomysły przychodzą do głowy, a wyprzedzić tam #!$%@? jest gdzie bo albo zakręt albo górka, albo jakieś #!$%@? po co wysepki na środku co kilka metrów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rpawelek: No nie jechałem nią odkąd otwarli A4, ale dzisiaj zerknąłem w Google Maps i wychodzi tam, że jedzie się nią dłużej o 25 minut.

Masz rację, jeżdżąc regularnie na tej trasie, można zaoszczędzić. Ale ci ludzie nie jeździli nią regularnie, tak samo jak ja.

Szkoda życia, ale wina w 99% po stronie kierowcy, a nie nawet skandalicznych opłat za autostradę.


Zgadzam się. Niestety wyrobienie odpowiednich nawyków na drodze wymaga po
@Mordeusz: jak jeździsz raz na miesiąc, to te 20zł nie robi różnicy. Jak jeździsz co drugi dzień, to nagle się robi kilkaset złotych miesięcznie. Jakie jest ryzyko wypadku na takim odcinku? Co który wyjazd kończy się śmiercią? Co milionowy? Czytając posty na Mirko mam czasem wrażenie, że jazda autem to sport ekstremalny... Przepraszam, że to piszę, ale czytając Twój post, pomyślałem sobie: "co za #!$%@?!". Serio, mogłeś sobie odpuścić, albo dać