Wpis z mikrobloga

Tak jak przypuszczaliśmy, w ostatnim okresie zaczyna napływać do naprawy bardzo dużo konsol #ps4.

Czwarta generacja miała premierę pod koniec 2013 roku a więc mniej więcej kilka miesięcy po skończonej gwarancji sprzęty padają na potęgę. Tylko w ostatnim tygodniu napłynęło około 10 PS-czwórek do naprawy.

Główne usterki to:
- konsola strasznie buczy
- nie wyświetla obrazu
- strasznie się przegrzewa
- nie włącza się

Na zdjęciu poniżej mamy świeżutko zakulowany układ APU z konsoli PS4 (coś dla #nieboperfekcjonistow ) czyli układ graficzny i procesor w jednym. Konsola trafiła do nas z usterką "nie włącza się", pełny reballing układu pomógł i konsola znów działa.

Popatrzcie sobie na ebay.co.uk ile jest uszkodzonych konsol PS4 do sprzedania z podobnymi usterkami. Nie mamy pojęcia czy jest to celowe postarzanie sprzętów czy zbieg okoliczności ale wysyp zepsutych PS4 jest masakryczny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeśli Twoja PS4 zbyt mocno się przegrzewa, buczy lub wyświetla dziwne artefakty na ekranie to radzimy się zainteresować za wczasu :)

#naprawakonsol #ps4 #konsole #gry
Pobierz
źródło: comment_8h2dbHsGDEe6187uIhRlLWBmwgH8AsnG.jpg
  • 37
@xgamecenter_pl: Nie wymieniacie układu na nowy, zamiast tego dokładacie "kulek" na spodzie? dobrze zrozumiałem?
I jak od strony technicznej wygląda wyjmowanie i montowanie takiego układu? To jest chyba BGA?
@xgamecenter_pl: jeśli się to potwierdzi to można gdzieś opisać ten problem bo zamieszanie było by nie małe, ps3 i Xbox w wersji slim do tej pory działają bez promów, może dlatego tak szybko chcą wydać ps4 neo żeby ukryć problemy normalnej ps4

i ciekawi mnie czy wśród tych zesputych są te konsole z poprawnym chlodzeniem
@xgamecenter_pl: Wychodzi to 1200 i 3 gry gratis. Mój asus p5b działał od 2006 roku, przeżył 3 procesory, wszystkie z 2006 roku, wszystko działa do tej pory, gdyby nie to, że maksymalnie procesor jaki mogłem zamontować to jakieś xeony na lga 771 które już nie dawały rady w niektórych grach, oraz brak SATA III to nie wymianiałbym go na mobo z i5.
A opłaca się kupić uszkodzoną i naprawić sobie zamiast kupić nową?


@maxpawkas: a jaką masz gwarancję co się zdupczyło? Jak cie seba załatwi tak że w obudowie będzie zjarana kompletnie płyta główna lub coś czego nie da się już naprawić ale zwrotów i negatywów xD nie przyjmujemy?
@j3sion: @3edcvfr4 zawsze jak przyjmujemy sprzęt to pytamy klienta czy były z konsolą jakieś problemy wcześniej. Wszystkie które akurat do nas napłynęły nigdy nie były naprawiane ani wymieniane na gwarancji.

@Meteor100: @b0lec: dokładnie układ ściąga się na maszynie BGA - w domowym zaciszu tego nie zrobisz. Unia Europejska nakazała montowanie kulek bezołowiowych pod układy - kulki te są kolokwialnie mówiąc "do dupy". Oczywiście po ściągnięciu układu zakładamy kule ołowiowe