Wpis z mikrobloga

  • 214
Póki co, wszystko na #majorka idzie niezwykle gładko. Jednego dnia złożyłem CV, drugiego miałem rozmowę a trzeciego już pracowałem. Przeprowadziłem się z Anglii głównie ze względu na pogodę i zbyt wiele godzin pracy, myślałem, że tutaj sobie odpocznę ale z tego co widać, w sezonie nie ma takiego odpoczywania. Zostałem pół kelnerem, pol barmanem w Tom's Pub znajdującym się w Santa Ponsa. Pracuje 6 dni w tyg. Od 18:30 do ok 3:00. Zarobki to 1600 euro na rękę plus napiwki. Póki co jestem na okresie próbnym, więc dostaje trochę mniej, ale mam płacone dzień w dzień. 50 euro plus ok 15 euro napiwków...a sezon się jeszcze nie rozpoczął więc ruch jest mały, to i napiwkow jest mało. Pewnie 6 dni pracujących wyda wam się dużo... Ja i tak mam szczęście bo mam jeden dzień wolnego i to jeszcze sobotę. Ludzie w barach obok pracują po 7 dni przez cały sezon. Ja bym zwariował :)
Także pozdrowienia z Majorki mirkowicze, będę pisać więcej ciekawostek pod tagiem #piternamajorce także jak was to interesuje to śledźcie tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pokazmorde #emigracja #pracazagranica
piter91r - Póki co, wszystko na #majorka idzie niezwykle gładko. Jednego dnia złożyłe...

źródło: comment_W9avaOMR9ljj1x5iRQJYmxLdGm99OEwh.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@piter91r: ty jakieś doświadczenie/edukację barmańską masz? Rozumiem że tam po Angielsku wszyscy szprechają? jak te zarobki mają się do kosztów utrzymania? np. ile płacisz za mieszkanie/pokój? ile średnio żywność?
  • Odpowiedz
  • 0
@Namarin: Nie miałem żadnego, ale oczywiście w CV sciemniłem, że mam doświadczenie jako kelner i hehe obsługa ms Office zaawansowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najpierw byłem tylko kelnerem a gdy był mniejszy ruch to właściciel uczył mnie jak robić drinki itp. Więc teraz jestem w dwóch miejscach.
Tak, w Santa Ponsa są praktycznie tylko anglojęzyczni turyści więc angielski w zupełności wystarczy.
  • Odpowiedz
@piter91r: Powodzenia życzę Mireczku. Rozkoszuj się teraz względnym luzem, bo w sezonie (który już się praktycznie zaczyna) Majorka to mekka pijanych Anglików i Niemców. W czasie mojego pobytu dążyłem zapałać czystą nienawiścią do tego pijanego bydła - a byłem tam tylko dwa dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@baltazarbaltazarowiczzewakin: wynajęcie pokoju to od 200 do 400 euro. W Santa Ponsa mieszkania są bardzo drogie. W Palma De Mallorca 4 pokojowe mieszkanie z dwoma łazienkami i tarasem kosztuje tylko 750 euro miesięcznie. Tu za te cenę można znaleźć jednopokojowe mieszkanie. A koszt wyżywienia to ok 300/400 euro miesięcznie
  • Odpowiedz
@piter91r: w porównaniu do uk może tak, ale porównując zarobki i ceny mieszkań (oraz ich jakość, nie zapominaj, że klimatyzacja i ogrzewanie centralne albo jakiekolwiek to nie jest rzecz oczywista, a bardzo potrzebna i ich brak lub nie też wpływa mocno na cenę) to nie jest tak kolorowo.
  • Odpowiedz