Wpis z mikrobloga

Normalny dzień w #rozowykorposwiat
Kątem oka patrzę, że współpracowniczka od godziny klika coś po folderach, szukając nie wiadomo czego. Widać było wielkie skupienie na jej twarzy. W końcu nie wytrzymała.

-Krachu, no weź mi pomóż. Czemu to wszystko jest takie duże na ekranie, halp pls.

Zauważyłem, że od rana pracuje na niższej rozdzielczości, niż natywna monitora. Co się będę wtrącał, pomyślałem wtedy, może ma problemy ze wzrokiem i stąd takie powiększenie.

Użyłem swoich magicznych skillsów rodem z laboratoriów NASA i kliknąłem prawym na pulpit. Przekliknąłem rozdzielczość z 1400 x ileś na 1920 x ileś tam. Monitor z mrugnięciem nabrał ostrości. Chyba powinienem podwyżkę dostać.

  • 14
@Krachu: Nie wiem co w tym smiesznego. Wiekszosc jej pracy ma polegac na obsludze programow dedykowanych do pracy + podstawa obslugi windowsa. U mnie w robocie codziennie ktos wola IT po takie #!$%@? jak zmiana glownego monitora, bo "przesiadlam sie na ten komputer i pasek jest po zlej stronie" i nikogo to nie dziwi. Za to obsluguja glowny program do wykonywania pracy z zamknietymi oczami, gdzie podejrzewam ze bys sie obsral
@Ipsy: To tak jak by pan Henio od obsługi wiertarki leciał do Kierownika żeby mu przełączył obroty z prawych na lewe w wiertarce. Ale wiercić umi :D () ps w CV ma na bank wpisane bardzo dobra znajomość obsługi komputera i pakietu office :D
Dziwna mentalnosc, ktora zauwazylem pracujac w Polsce. Polak musi umiec wszystko, znac sie na wszystkim i najlepiej #!$%@? za osmiu. Dlaczego np w Anglii nie jest dla nikogo dziwne, ze szeregowy pracownik biurowy moze na przyklad nie wiedziec do ktorego gniazda wpiac zielonego jacka z przodu obudowy, zeby mu poszedl dzwiek ze sluchawek? Widzisz roznice pomiedzy obsluga windowsa, a jego konfiguracja? Jakby jej dzwiek przestal dzialac, bo ktos namieszal w urzadzeniach do