Wpis z mikrobloga

Dobre zabezpieczenie do roweru? takie za 100-150zł. Myślałem o łańcuchu Kryptonite Keeper 785, ale sam producent nie podaje zbyt wysokiego poziomu zabezpieczenia (5/10). Za 199zł jest już seria Evolution series 4 niby lepsza (8/10). Jest w ogóle sens kupować tak drogie zabezpieczenie? Będę stał 2-50m od niego tylko nie będę go zawsze widział ( ͡° ͜ʖ ͡°) do U-locka jakoś nie jestem przekonany, wydaje mi się, że łańcuch wygodniejszy (nie będę z nim dużo jeździł - tylko do pracy kawałek).

#rowery #rower
  • 12
Tylko u-lock. Nawet nie podchodzą do nich złodzieje ;-) ja mam osobiście trelock f3 taki składany ale nie ufam łączeniom i tez u locka biorę. Bede miał dwa, ale po tym jak mi rower ukradli to juz nie oszczędzam na zabezpieczeniach :)
@Paviarotti: tylko ulock. Kilka lat temu jak wybierałem zabezpieczenie do roweru (który już sprzedałem) przeglądałem wszystkie testy, filmiki, recenzje. W zasadzie wszystko z wyjątkiem ulocka dało się przeciąć ręcznymi nożycami, nawet te łańcuchy... Te składane zabezpieczenia są lepsze niż łańcuchy, ale dalej gorsze niż ulock. Mam właśnie tego evolution 4LS. W dodatku tam jest taki patent, że dostajesz unikalny numer i możesz od nich zamówić dodatkowy klucz jakby co (dostajesz w
@Paviarotti: może być porównywalnie mocny, jednak będzie wtedy ważył znacznie więcej, niż u-lock - 3-4kg. Plus dobra kłódka, jakieś obszycie coby ramy nie odrapać i wychodzi dużo ciężej oraz drożej.
Sam używam Evo 4 + linki i jest optymalnie.
Poleciłbym ci popytać po ludziach czy ktoś by jeszcze czegoś nie chciał, ew. samemu coś dołożyć do £50 i brać z darmową wysyłką http://www.wiggle.co.uk/kryptonite-evolution-series-4-u-lock-with-flexframe-bracket/