Wpis z mikrobloga

#zdzislawintheworld #gwatemala #antigua #nauka #hiszpanski

Mój ostatni wpis nie spotkał się ze zbyt dużym entuzjazmem, ale przynajmniej nikt nie napisał, że się skończyłem. No nic, niezależnie od tego i tak będę pisał, ale nie dzisiaj. Bo dzisiaj za godzinę wyruszam na wulkan Acatenango, żeby jutro móc zobaczyć wschód słońca z jego szczytu.

Wrzucę jednak coś co mnie rozbawiło, a co jednocześnie może się komuś przydać. Otóż ostatniego dnia zajęć postanowiłem poprosić moją nauczycielkę o nauczenie mnie przekleństw. Nie mogłem zapytać porannej nauczycielki, bo jestem praktycznie pewien, że ona takich słów nie wypowiada w ogóle, jednak popołudniowa nauczycielka nie będzie miała nic przeciwko, a nawet chętnie mi opowie jak można kogoś nazwać i jak mu zasugerować włożenie czegoś, gdzieś.

Okazało się, że jest jeszcze lepiej. Szkoła języka przewidziała, że ludzie mogą być zainteresowani i w sekretariacie można sobie odebrać karteczkę z tłumaczeniem przekleństw, a raczej kolokwialnych zwrotów. Uroku całości dodaje fakt, że osoba która to robiła raczej nie bardzo znała angielski i po prostu skopiowała bez uprzedniego sprawdzenia. No bo nie uwierzę, że w języku hiszpańskim istnieje czasownik (31), który oznacza "to become pussy whipped".

wołam @dolandark @Refusek @L_u_k_as @Cooyon i @angeldelamuerte też pewnie doceni ;)
zdzislawin - #zdzislawintheworld #gwatemala #antigua #nauka #hiszpanski

Mój ostatn...

źródło: comment_7XfgvvDnXMx0FV84KlCqVzeqa0SISyBH.jpg

Pobierz
  • 4