Wpis z mikrobloga

Mirki, szybka ankieta z dziedziny #zwiazki

Wołam #niebieskiepaski i te ciekawe #rozowepaski też.

Zapraszam do wymiany opinii i spostrzeżeń ;-)

Pierścionek zaręczynowy. Za ile? Programiści 15k są lepszego sortu - nie biorą udziału ;-)

  • do 999 zł 23.6% (1163)
  • 1000 - 1999 zł 26.8% (1322)
  • 2000 - 5000 zł 11.7% (578)
  • powyżej 5000 zł 5.2% (257)
  • ciekawskie różowe / nie kupuję, bo w piwnicy nie ma dziewczyn 32.7% (1616)

Oddanych głosów: 4936

  • 84
@husky83: Zgadzam się z tym 'dopiskiem'.

Usłyszałem ostatnio, że pewien gość kupił pierścionek zaręczynowy w rozreklamowanym i bardzo popularnym salonie.
Student, dopiero zaczynał karierę zawodową.

Mamuśka wybranki serca poleciała na drugi dzień do witryny i wypatrzyła go... Druga różowa (koleżanka z pracy) zapytała - ile? ile kosztował?

A mamuśka - "daj spokój, nie pytaj... Jaki wstyd. 849 zł" ;-)

Pozostawię to bez komentarza. Oby młoda nie była taka jak mamuśka.
@Blu3skY: całe szczęście moja teściowa taka nie jest, a moja żona to już całkiem nie - wręcz przeciwnie - nawet jak ma sobie coś kupić, to patrzy pod względem ekonomiczności - czy w ogóle to potrzebuje (nad tym zastanawia się tydzień), potem czy nie da się tego kupić niej i czy warto tyle na to wydać (drugi tydzień :P)... A nie mogę powiedzieć, żebyśmy musieli odkładać każdy grosz, żeby aż tak
@mamFAJNYnick: @Haraj: ja slyszalam, ze rownowartosc trzech wyplat :P

@Blu3skY: jak dla mnie nie powinno byc zadnej okreslonej kwoty, wrecz bez sensu jest stawianie sobie jakichs widelek (jesli juz, to cene maksymalną, ile mozna wydac).
Mozna kupic piekny pierscionek u malego jubilera/zlotnika za cene sporo nizsza, niz brzydki ze znanego salonu.

Ja nawet bym nie chciala, zeby moj pierscionek kosztowal kilka tysiecy. Na co tyle? Nie lepiej te kase
@Blu3skY: jedna do trzech wypłat oświadczającego się. Mniej niż jedna to dusigrostwo, więcej niż trzy to rozrzutność.

Jak panna nie lubi pierścionków, albo jest skąpiradłem i uważałaby że "za drogi!" to bym doliczył do tego koszt wycieczki/kolacji oświadczynowej w wersji premium. Np. pierścionek za 500 i wyjazd na weekend za 1500 złotych

PS jak nie macie "na luzie" w oszczędnościach swojej półrocznej pensji, albo półrocznych kosztów życia (co najmniej!) to się
@mamFAJNYnick: e, nieraz widzialam ladne :)

Za to ja sie smieje, ze moj pierscionek jest z automatu za zlotowke :P

Nnaczy nie dokladnie, ale w dziecinstwie nigdy nie dostalam takiego :( i kiedys z chlopakiem jeszcze wtedy trafilismy na taki automat, lacznie dostalam 5 :D
zeby bylo smiesznie, wszystkie takie same i bardzo mi się podobały.
Obecny już mąz zamówił u jubilera prawdziwy na wzór tych, ktore wypadly.
I cala ta
@Blu3skY: no bylo to urocze :)
i na pewno wzbudza zazdrosc lekką wsrod kolezanek, wiesz, takie romantyczne :P
nigdy mnie kwestie slubow, zareczyn itd nie podniecaly, ale w razie czego taka historia to +10 do fajnosci historii o zareczynach, kasa się przy tym chowa:P