Wpis z mikrobloga

Mirki, szybka ankieta z dziedziny #zwiazki

Wołam #niebieskiepaski i te ciekawe #rozowepaski też.

Zapraszam do wymiany opinii i spostrzeżeń ;-)

Pierścionek zaręczynowy. Za ile? Programiści 15k są lepszego sortu - nie biorą udziału ;-)

  • do 999 zł 23.6% (1163)
  • 1000 - 1999 zł 26.8% (1322)
  • 2000 - 5000 zł 11.7% (578)
  • powyżej 5000 zł 5.2% (257)
  • ciekawskie różowe / nie kupuję, bo w piwnicy nie ma dziewczyn 32.7% (1616)

Oddanych głosów: 4936

  • 84
@Blu3skY: samce to chyba ze strachu wydają grubą forsę, bo są tak zdesperowani, że boją się że locha za nich nie wyjdzie gdy jej nie przekupią. Ostatnio w autobusie miałem nieprzyjemność siedzieć w stadzie wręcz licytującym się ile ich pierścionek kosztował. Jakiś trójkąt, nie trójkąt, serduszko karaty #!$%@? muje. I to wszystko dla nich to jakiś social proof - ocena wartości kobiety przez pryzmat ceny pierścionka. I potem presja na biednych
@Blu3skY: #!$%@? ile kosztuje - ma się podobać. Jak masz świadomość, że pierścionek za 4-8 stówki będzie się podobał jej bardziej niż taki za 5k, to w czym problem? Gorzej, jeśli różowy oczekuje i uważa, że to obowiązek wydania 2-3 pensji na pierścionek, bez znaczenia czy jej się będzie podobał czy nie (albo będzie jej się podobał fakt posiadania drogiego pierścionka) to nie jest kobieta na całe życie imo.
@AgniechaWykopuje: Czyli co? Facet daje ci pierścionek, deklarując swoją miłość i oddanie, a ty odrzucasz go, bo pierścionek był za 399 w promocji w Kruku? xD Ja zawsze sądziłam, że to co czyni ten pierścionek takim wyjątkowym, wartościowym i "sentymentalnym", to właśnie okoliczności jakie towarzyszyły jego wręczeniu i osoba, która go wręcza, a nie jego cena. No ale może to ja jestem jakaś chora po prostu. ( ͡° ͜ʖ
ma duże znaczenie symboliczne


@AgniechaWykopuje:
No właśnie. Symboliczne. Co ma zatem cena do rzeczy w takim przypadku? Pęd na drogie pierścionki za 3-6 miesięcy pensji to produkt marketingowców, tych samych co nauczyli ludzi kupować trampki za kilka stów. A na tych błyskotkach marża jest równie potężna.
Powinien być ładny, pasować do wybranki i przede wszystkim jej się podobać. Za drogi pierścionek ma też wady - bardziej się boisz że go zniszczysz/zgubisz/ukradną.
@Blu3skY: nawet w yes i aparcie są piękne pierścionki za 900 zł. To zależy, co podoba się dziewczynie i wydaje mi się, że warto to wybadać przed zakupem, bo często można kupić drożej i a brzydziej. :P No są też pierścionki za 10k, ale to już i kamień większy i białe złoto, ale w sumie nie każdej się takie wielkie podobają. :P